
Sestdien notiks otrā cīņa par Latvijas volejbola čempionāta zelta medaļām
“Optibet” Latvijas čempionātā vīriešiem rīt sērijas līdz trim uzvarām otrajā spēlē Daugavpils BJSS pulksten 19.00 tiksies “Ezerzeme”/DU un “Robežsardze/Rīga”.
Pirmajā cīņā aizraujošā spēlē ar 3-2 savā laukumā uzvarēja rīdzinieki. Mājiniekiem Toms Vanags guva 22 punktus, Oļegs Klopovs trešo daļu no 15 punktiem sakrāja blokā, Patriks Pinka guva 14 punktus un Matīss Gabdulļins – 11 punktus. Daugavpiliešiem Kails Vilsons guva 20 punktus, no tiem trīs – ar bloku, Eriks Voroņko trīs no 16 punktiem sakrāja ar servi, Sandis Vilcāns guva 14 punktus, Iļja Makarovs pusi no 12 punktiem guva ar bloku, bet Antons Nazarovs – četrus no 10 punktiem sakrāja blokā.
“Es vienmēr saku, ka vienalga, cik punktu ir gūti, galvenais ir kopējais rezultāts – vakar bija 3-2, un pirmā spēle sērijā ir uzvarēta,” pēc 11 paša pirmajā spēlē gūtajiem punktiem saka “Robežsardze/Rīga” kapteinis Matīss Gabdulļins. “Treneris Raimonds Vilde pēc mača jau minēja, ka bija daudz pašu brāķīšu, taču puiši cīnījās, labi uzservējām, un izdevās uzvarēt.”
“Nav jādomā par čempionu titulu. Jāiet un jāspēlē! Čempions būs tas, kurš vinnēs trīs spēles,” saka Matīss.
Tā kā “Robežsardze/Rīga” finišēja augstāk Baltijas līgas pamatturnīrā, tai ir mājas spēļu priekšrocības.
“Mājas spēļu priekšrocības noder vienmēr. Arī pirms diviem gadiem, kad spēlējām ar tiem pašiem daugavpiliešiem, mājas spēļu priekšrocībai bija sava loma. Jācer, ka arī šogad tā būs. Tomēr ērtāk – nav tālu jābrauc uz spēli, esi mājās, savu skatītāju priekšā. Viss ir kā katru dienu,” saka komandas kapteinis.
“Neskatoties uz rezultātu, pirmo spēli vērtēju pozitīvi, jo uzskatu, ka viss bija mūsu rokās. Manuprāt, izšķirošais brīdis cīņas gaitā bija otrā seta rezultāts. Kopumā šķita, ka mēs vairāk gaidījām kļūdas no pretiniekiem, nekā paši ņēmām spēli savās rokās,” pirmo cīņu atceras “Ezerzeme”/DU kapteinis Antons Nazarovs.
Uz jautājumu, kā viņš šobrīd vērtē izredzes uz čempionu titulu, Antons atbild tā: “Pirms finālsērijas sākuma varbūt vēl bija laiks pasapņot par čempionu titulu, bet tagad visas domas ir tikai par to, kā uzvarēt nākamo spēli. Analizēsim, kuros elementos vairāk kļūdījāmies. Esmu pārliecināts, ka mūsu mājās varēs redzēt labāko spēles kvalitāti.”
Pirms diviem gadiem mājas spēļu priekšrocības bija Daugavpils volejbolistiem, kuri tās izmantoja, uzvarot toreiz Jūrmalu pārstāvošos pretiniekus visās trīs mājas spēlēs (3-2, 3-2 un 3-0) un pirmoreiz pilsētas vēsturē kļūstot par Latvijas čempioniem.
“Esmu pārliecināts, ka Daugavpilī “Robežsardze/Rīga” sajutīs lielāku līdzjutēju spiedienu nekā mēs pie viņiem. Uzskatu, ka mums ir priekšrocības, jo visu sezonu trenējamies mūsu mājas spēļu zālē. Aizpērn finālsērijā pret Rīgu varējām atļauties uzvarēt tikai mājas spēles, šosezon mums tādas opcijas nav,” saka Nazarovs, kurš līdz 2021. gadam volejbolu spēlēja Vildes vadītajā komandā.
Pusfināla sērijā rīdzinieki ar 2-0 pārspēja VK “Piejūra”/MSĢ komandu un daugavpilieši divās spēlēs uzvarēja SK “Jēkabpils lūši” vienību.
Cīņā par bronzas medaļām SK “Jēkabpils lūši” sērijā līdz divām uzvarām ar 1-0 uzvar VK “Piejūra”/MSĢ.
Kalendārs
“Optibet” Latvijas čempionāts vīriešiem
Fināls
26.03. “Robežsardze/Rīga” – “Ezerzeme”/DU 3-2 (24:26, 25:23, 25:21, 17:25, 15:9)
29.03. 19.00 “Ezerzeme”/DU – “Robežsardze/Rīga”
Vairāk par “Optibet” Latvijas čempionātu vīriešiem šeit: https://volejbols.lv/klasika/latvijas-cempionats/latvijas-cempionats-2021-v/pamatinformacija