PĻAVIŅŠ UN TOČS HĀGĀ UZVAR VISUS!

Pasaules tūres posmā Nīderlandes pilsētā Hāgā šodien negaidīti uzvarēja Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs.

Jaunizveidotais Latvijas duets Mārtiņš Plaviņš un Edgars Točs šonedēļ pārsteidza pludmales volejbola pasauli. Viņi sacensībās telpās Hāgā apliecināja projekta dzīvotspēju, nopelnot sen neredzētu balvu gan pasaules ranga punktu ziņā (800 abiem), gan naudas prēmijas (20 000 ASV dolāri abiem) ziņā. Edgars tādus skaitļus pasaules tūres (PT) sacensībās nav redzējis nekad, bet Mārtiņš tādus var neatcerēties (pēdējoreiz – 2012. gadā).

Hāgā tikai ar 17. numuru izsētie Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs uzvarēja, apspēlējot ne jau kādus ierastos satelītturnīra dalībniekus. Viņu trofeju sarakstā bija arī bijušie pasaules čempioni un sacensību mājinieki, ar pirmo numuru Hāgā izliktie aleksandrs Brūvers un Roberts Mēvsens. No latviešu rokas kritušo pāru sarakstā ir arī brazīlietis Pedru Solbergs, kurš 2008. gadā kopā ar Hārliju Markesu vinnēja PT kopvērtējumā. Sarakstā ir pat Šmēdiņam ar Samoilovu problēmas sagādājušais kanādietis Bens Sakstons un nīderlandietis Kristiāns Vārenhorsts, kā arī fināla pretinieki poļi Pjotrs Kantors un Bartošs Lošjaks.

Šodien pusfinālā Pļaviņš un Točs ar 2:1 (-19, 19, 11) apspēlēja tribīņu atbalstītos mājiniekus Vārenhorstu un Jasperu Bouteru, bet finālā pēc 1:5 sākuma ar 2:0 (14, 12) – arī turnīra otro duetu poļus Pjotru Kantoru un Bartošu Lošjaku, pierādot, ka ziemā spēlešana zālē atšķirībā no mačiem zem klajas debess Latvijas pludmales volejbolistiem problēmas nesagādā. Jau nākamnedēļ notiks arī Eiropas tūres posms Čehijas pilsētā Pelhrimovā, kur dalību pieteikuši visi četri Latvijas dueti, kas piedalījās sacensībās Hāgā.

Vairāk par turnīru lasiet šeit:

http://worldtour.2018.fivb.com/en/560