PĻAVIŅŠ UN TOČS IEKĻŪST HĀGAS TURNĪRA PUSFINĀLĀ

Pasaules tūres posmā Nīderlandes pilsētā Hāgā šodien divas uzvaras izcīnīja Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, iekļūstot četru zvaigžņu sacensību pusfinālā. Dalītu 9. vietu ieņēma Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Divas grūtas uzvaras šodien Hāgā izcīnīja turnīrā ar 17. numuru izsētie Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Izslēgšanas spēļu 2. kārtā latvieši sīvā cīņā vinnēja ar augsto 5. numuru izsētos brazīliešus Pedru Solbergu un Žeorži Soutu Majoru Vanderleju 2:0 (25, 21) un ceturtdaļfinālā tikās ar kanādiešiem Grantu O’Gormanu un Benu Sakstonu (11.).

Pirmo setu samērā pārliecinoši uzvarēja Pļaviņš un Točs – 21:15, bet otrajā svaru kausi svārstījās, līdz kanādieši panāca trīs setbumbas – 20:17 viņu labā. Tomēr uzvarēt kaut setā jaunizveidotajam Kanādas duetam nebija lemts. Toča bloks, Pļaviņa aizsardzībā pacelta bumba, kas trāpīja pa kanādiešu laukuma puses sānu līniju, un Mārtiņa eiss pa O’Gormanu noveda pie neticamā – 2:0 (15, 20) uzvaras latviešiem un iekļūšanas pusfinālā! Rīt tajā latviešiem cīņa šajā turnīrā ar pāri no Nīderlandes Varenhorstu/Bouter .Nīderlandiešu pārim Aleksandram Brūveram un Robertam Mēvsenam šodien izslēgšanas turnīra 2. kārtā bija spiesti piekāpties turnīrā ar 3. numuru izliktie Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs – 1:2 (18, -17, -9). Cīņā par iekļūšanu pusfinālā nīderlandieši ar 2:0 (17, 13) pārspēja norvēģus Andersu Berntsenu Molu un Kristianu Sandliju Serumu.

Šmēdiņš ar Samoilovu no Hāgas mājās atgriezīsies ar dalītu 9. vietu, 4000 ASV dolāru prēmiju un 400 pasaules ranga punktiem.

Vairāk par turnīru lasiet šeit:

http://worldtour.2018.fivb.com/en/560