PĻAVIŅŠ UN TOČS UZVAR PASAULES EKSČEMPIONUS

Pasaules tūres posmā Nīderlandes pilsētā Hāgā uzvaru grupā izcīnījuši Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, bet turnīrs jau beidzies Aleksandram Solovejam ar Rihardu Finsteru un Tīnai Graudiņai ar Anastasiju Kravčenoku.

Vispirms no Latvijas duetiem laukumā devās abi pāri, kam priekšā bija cīņa par 3. vietu grupā un sacensību turpināšanu. Kā pirmās šodien Hāgas pludmales volejbola halles smiltīs spēlēja Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Viņas cīņā par iekļūšanu labāko divdesmitčetriniekā ar 2:1 (-13, 15, 8) apspēlēja japānietes Azusu Futami un Akiko Hasegavu.

Vakarā viņas gaidīja vēl viena spēle izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā, kur gan nācās piekāpties vācietēm Kimai Bērensai un Sandrai Itlingerei – 0:2 (-18, -14). Līdz ar to Graudiņa un Kravčenoka gadu uzsākušas ar dalītu 17. vietu, 3000 ASV dolāru lielu prēmiju un 320 pasaules ranga punktiem.

Sacensības neturpināsies arī Aleksandram Solovejam un Rihardam Finsteram, kuri piekāpās francūžiem Maksimam Tjersī un Arno Gotjē-Rā ar 0:2 (-15, -16). No Hāgas jaunizveidotais duets mājās vedīs dalītu 25. vietu, 2000 ASV dolārus un 240 pasaules ranga punktus.

Divi dueti izcīnīja 1. vietu grupā. Turnīrā ar 3. numuru izliktie Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs ar 2:0 (18, 18) pārspēja amerikāņus Keisiju Patersonu un Stafordu Sliku. Par pārsteigumu parūpējās Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kas pirmo vietu grupā ieņēma ar panākumu pār pasaules eksčempioniem un olimpiskajiem medaļniekiem nīderlandiešiem Aleksandru Brūveru un Robertu Mēvsenu – 2:0 (18, 18). Abu duetu pretinieki izslēgšanas spēļu 2. kārtā noskaidrosies šodien.

Vairāk par turnīru lasiet šeit:

http://worldtour.2018.fivb.com/en/560