ABI LATVIJAS DUETI HĀGĀ PĀRVAR KVALIFIKĀCIJU

Gada pirmajā pasaules tūres posmā Nīderlandes pilsētā Hāgā ar divām uzvarām kvalifikācijas turnīra barjeru pārvarējuši abi Latvijas pāri – Aleksandrs Solovejs/Rihards Finsters un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Kā pirmās jau vakar ļoti pārliecinoši divu zvaigžņu turnīra pamatsacensībās iekļuva Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka. Turnīra kvalifikācijā ar devīto numuru izsētās latvietes ar 2:0 (9, 13) sagrāva zviedrietes Sigridu Simonsonu un Tadju Jokenu (24.), bet ar 2:0 (15, 14) – vācietes Terēzu Mersmani un Sinju Tilmani. Grupā viņām pirmā cīņa šovakar pusdeviņos pret mājiniecēm Džoju Stubi un Marlēnu Van Jerseli.

Ilgāks un grūtāks ceļš uz pamatturnīru bija kvalifikācijā ar 6. numuru izliktajiem Rihardam Finsteram un Aleksandram Solovejam. Gan cīņas bija saspringtākas, gan pēdējā uzvara gūta šodien ap pusdienas laiku. Vakar ar 2:0 (17, 15) tika pārspēti čehi Vadavs Berčiks un Jans Dumeks (27.), bet šodien pievarēti arī krievi Ruslans Bikanovs un Maksims Hudjakovs (11.) - 2:0 (16, 21). Tieši Solovejs un Finsters kā pirmie no četriem Latvijas duetiem Hāgā aizvadīs pirmo grupu turnīra spēli, Latvijas laika 16:40 tiekoties ar norvēģu talantiem Andersu Berntsenu Molu un Kristianu Sandliju Serumu.

Bez kvalifikācijas sacensībām pamatturnīrā iekļuvuši arī Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs. Samoilovs/Šmēdiņš pusastoņos vakarā eksaminēs krievus Vasiliju Ivanovu un Iļju Ļešukovu, bet Pļaviņam/Točam pirmais mačs pusdeviņos vakarā, tiekoties ar labi zināmajiem francūžiem Jusefu Krū un Kinsiju E.

Pirmās cīņas uzvarētāji spēlēs par 1. vietu grupā, bet zaudētāji – par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs.

Vairāk par turnīru lasiet šeit:

http://worldtour.2018.fivb.com/en/560