Novājinātā sastāvā Latvija viesos piekāpjas Igaunijai

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru ar zaudējumu trijos setos viesos turpinājuši Latvijas izlases volejbolisti, Tartu piekāpjoties Igaunijas valstsvienībai.

Lai turpinātu sapņot par Eiropas čempionāta finālturnīru, šodien latviešiem Tartu bija jāuzvar. Dažādu iemeslu dēļ novājinātajā Latvijas valstsvienības sastāvā bija tikai 11 cilvēi, un maču universitātes pilsētiņā Latvijas vilkiem uzsāka Petrovs, Kudrjašovs, Zavorotnijs, Pekmans, Avdejevs, Švans un libero Ivanovs.

Pirmo punktu igauņi guva pēc Denisa Petrova serves pāri laukumam, bet pēc Reiņa Pekmana „eisa” viesi izvirzījās vadībā ar 4:3. Divas netveramas serves padevās Robertam Tehtam, un jau 7:5 mājinieku labā. Trīs punktu izrāviens igauņiem padevās pēc 9:9, bet drīz vien viņi panāca 15:10. Ar trim punktiem pēc kārtas latviešiem izdevās rezultātu samazināt, divas setbumbas latvieši atspēlēja, bet setu glābt neizdevās – 25:20 igauņu labā.

Otrā seta liktenis izšķīrās brīdī, kad ar Kristo Kollo agresīvo servju palīdzību mājinieki guva 12 punktus pēc kārtas, panākot 23:9 savā labā. Seta iznākums – 25:11 Igaunijas labā.

Arī pēdējā seta sākumā rezultāts auga līdzīgi, līdz igauņi panāca 6:3, bet pēc Tehta netveramas serves – arī 9:4 savā labā. Ar diviem „eisiem” atbildēja arī Deniss Petrovs (9:10), taču mājiniekiem ar bloka palīdzību izdevās panākt 14:9.

Atšķirībā no 2. seta izdevās atspēlēties un pat izvirzīties vadībā ar Tehta kļūdām uzbrukumā un Pekmaņa servēm – 18:17, Igaunijas izlases galvenajam trenerim Georgem Kretu pieprasot savu pirmo pusminūtes pārtraukumu spēlē. Tas līdzēja, un atkal, pateicoties savai servei (trīs „eisi” Ardo Krēkam, gūstot arī pēdējo punktu spēlē šādā veidā), igauņi guva piecus punktus pēc kārtas, sarūgtinot Latvijas vilkus ar 3:0 (20, 11, 21).

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 15 punktiem bija Pekmans, 7 punkti Armandam Āboliņam, 6 – Aleksandram Avdejevam, 5 – Tomam Švanam, 4 – Petrovam un 3 – Andrejam Zavorotnijam. Mājinieku rindās 15 punktus guva Tehts, bet pa 11 – Krēks un Kollo.

Liels pārsvars igauņiem bija servēs (netveramu servju attiecība – 13:5), blokā (12:5) un kļūdās servēs (6:14). Mājinieki uzbruka retāk (60:71), bet precīzāk (31:31).

„Prasījās vairāk disciplīnas tieši trešā seta galotnē,” pēc spēles teica Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls. „Servju uzņemšanā, servējot Krēkam, vajadzēja stāvēt tur, kur viņš visticamāk servētu un kur viņš arī servēja. Tāpat aizsardzībā vajadzēja blakus Petrovam citā vietā stāvēt, un vēl pāris tādas lietas.

Kopumā, ja būtu noturējuši servju uzņemšanu, būtu spēlē. Ar servju uzņemšanu netikām galā. Otrajā setā vienkārši individuāli salūzām. Kollo serves nebija tik spēcīgas kā precīzas, reizes trīs lidojot pāri tīklam un to aizskarot. Viņam paveicās, tomēr individuālajā meistarībā starpība bija. Individuālā meistarība Latvijas izlasē ir jāpaaugstina. Citas receptes panākumiem nav.”

Vaicāts par pārsteigumiem spēlē, Kēls atzīmēja, ka, viņaprāt, „igauņi daudz vairāk variēs ar sastāvu, ļaujot spēlēt visiem volejbolistiem, taču līdz pat trešā seta beigām viņi pārsvarā laukumā turēja pamatsastāvu. No igauņu spēlētājiem lielu pārsteigumu nebija. Savā komandā par ļoti labu spēli nevienu individuāli nevaru uzteikt, taču kopumā 1. un 3. setā mums bija labs bloks un aizsardzība. Cita lieta, ka pēc tam neizdevās uzbrukumā gūt punktus. Komandu uzteikšu par to, ka visi gribēja nospēlēt pēc iespējas labāk, bet dažreiz tas sanāca, dažreiz – nē.”

9. janvārī Latvija pēdējā kvalifikācijas turnīra spēlē uzņems Izraēlu. Pārliecinoši uzvarot, Latvija var izraēliešus apsteigt.

F grupā Uģa Krastiņa un Artūra Tintes vadītā Ukrainas izlase vakar savā laukumā svinēja piekto uzvaru piecās spēlēs, ar 3:1 (19, 26, -23, 23) pārspējot Maķedoniju, un nodrošināja grupā pirmo vietu.