„JĒKABPILS LŪŠI” UZVAR VĒLREIZ, BRONZA – „BIOLARS/JELGAVA” VOLEJBOLISTIEM

“Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionātā volejbolā šodien tika noskaidroti bronzas medaļu īpašnieki, par kuriem kļuva “Biolars/Jelgava” spēlētāji, sērijā uzvarot ar 2-0. Ar tādu pašu rezultātu sērijā līdz trim uzvarām vadībā sērijā par 1. vietu ir “Jēkabpils lūši”, kas viesos apspēlēja „RTU/Robežsardzi”.

Šodien viena no Latvijas čempionāta sērijām varēja beigties, jo mazajā finālā, lai tiktu pie bronzas, jāuzvar tikai divās spēlēs. Pirmajā mačā izbraukumā “Biolars/Jelgava” bija uzvarējusi četros setos un savā laukumā varēja pielikt sērijai punktu jau šodien.

Pārsteigumi izpalika. Vienīgi trešā seta galotnē daugavpilieši “ieķērās” rezultātā, bet galavārdu teica jelgavnieki, pieliekot punktu sezonai ar uzvaru 3:0 (21, 17, 28), sērijā svinot panākumu ar 2-0. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 21 gūto punktu bija Kārlis Pauls Levinskis, bet pa 11 punktiem pievienoja Aivis Āboliņš un Vitālijs Cinne. Viesiem šoreiz ar 12 punktiem rezultatīvākais spēlētājs bija Raimonds Vilmanis, un ar 10 punktiem palīdzēja Aleksandrs Samuilovs.

“Viss bija likumsakarīgi,” mača un sērijas gaitu komentēja “Biolars/Jelgavas” galvenais treneris Jurijs Deveikus. “Tikai 3. setā sanāca sīvāka spēle. Bijām vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, un tad sākām gaidīt pretinieku kļūdas, bet kļūdas sākās mūsu komandā. Rezultāts ir, un tas šoreiz ir galvenais. Mūsu trumpis bija laba serve, un tā izglāba arī 3. seta beigās.”

“Varējām tikt arī finālā,” vaicāts, vai komanda sasniedza maksimumu, atbildēja Deveikus. “Pirmajā pusfinālspēlē zaudējām, bet otrā mums sanāca sliktākā visā sezonā. Vērtējot visu sezonu, Baltijas līgā sasniedzām, ko varējām, bet Latvijas kausa pusfinālā zaudējām Jēkabpilij – arī visai objektīvi. Protams, vienmēr varam spēlēt labāk, taču arī šis rezultāts ar jauniem spēlētājiem un jaunu sastāvu šosezon nav slikts.”

“Lielajā” finālā šodien medaļas netiktu izsniegtas nekādā gadījumā, jo te, lai kārtu kaklā zeltu, jāuzvar trīsreiz. Favorīti arī šodien bija jēkabpilieši, kuri pirmo spēli četros setos uzvarēja savā laukumā un arī uz Rīgu bija atbraukuši pēc panākuma.

Panākumu “Jēkabpils lūši” arī guva. Tāpat kā Jēkabpilī mačs noslēdzās četros setos, taču cīņa bija sīvāka, “lūšiem” svinot uzvaru ar 3:1 (21, -21, 22, 18) un sērijā izvirzoties vadībā ar 2-0. Ar 22 punktiem uzvaru kaldināja Rihards Puķītis, kurš uzbruka ar atzīstamu precizitāti (56,7%) un kurš atzīts arī par “Credit24” meistarlīgas marta labāko spēlētāju Latvijas klubos. Ar 16 punktiem piebalsoja Armands Āboliņš, kurš uzbrukumā guva uzvaras punktu, bet pa 10 punktiem Vladislavam Blumbergam un Ērikam Voroņko. Mājinieku rindās teicama spēle Aleksandram Avdejevam, kurš guva 19 punktus ar lielisku uzbrukumu precizitāti (60,7%). 14 punktus komandas pūrā ieskaitīja Gatis Garklāvs, 11 – Rolands Ozoliņš.

“Mēs vairāk gribējām vinnēt,” uzvaras recepti pēc spēles skaidroja komandas kapteinis Rihards Puķītis. “Mēs arī vairāk centāmies spēlēt uz viņu vājajām vietām ar savu servi, un tas bija galvenais uzvaras priekšnosacījums. Sanāca ļoti labi. Līdz ar to varējām sakārtot bloku un blokā aizķērām daudzas bumbas, kā arī nobloķējām uzbrukumus. Gājām laukumā, lai apliecinātu, ka esam stiprāki. Tomēr varējām nospēlēt arī labāk. Bija mums nevēlami kritumi nevajadzīgā laikā, bez kuriem varējām arī iztikt. Teiksim tā – nesaprašanās savā starpā otrajā setā un trešā seta galotnē. Nospēlējām apmēram tāpat kā pirmajā cīņā, vienīgi šoreiz mums īsti nebija rezervisti, kas varētu iet laukumā, jo vienlaicīgi ar mūsu spēli Jēkabpils juniori Rīgā aizvadīja maču par zelta medaļām ar RVS. Vinnējām arī bez rezervistiem.”

Trešā spēle finālā jau rīt. Abas komandas dosies uz Jēkabpili, lai pulksten 17:00 kā vienmēr pārpildītajā Jēkabpils sporta namā uzsāktu, iespējams, pēdējo spēli šajā sezonā. Rīdziniekiem noteikti ir savs viedoklis šajā jautājumā.