ŠMĒDIŅŠ UN SAMOILOVS IZCĪNA 5. VIETU DOHĀ

Pasaules tūres posmā Dohā (Katara) dalītu piekto vietu ieņēmis Jānis Šmēdiņš ar Aleksandru Samoilovu, bet Edgars Točs ar Mārtiņu Pļaviņu ierindojās dalītā 9. vietā.

Pasaules tūres 4 zvaigžņu posmā Dohā šodien sākās izslēgšanas turnīra spēles, un tajā labāk veicās rangā augstāk izliktajam Latvijas duetam Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs, kuri Katarā izsēti ar 5. numuru. Viņiem gan bija jāaizvada viena cīņa vairāk, jo grupā tika ieņemta 2. vieta un dalība play-off spēlēs bija jāsāk jau no 1. kārtas.

1. kārtā Samoilovs un Šmēdiņš sastapās ar sīvu itāliešu Aleksa Ranjeri un Marko Kaminati (18.) pretestību, taču seta galotnēs pārāki bija pieredzējušākie un titulētākie latvieši – 2:0 (18, 27).

Noveicās arī ar 2. kārtas pretiniekiem – amerikāņiem Viljamu Allenu un Raienu Doertiju, kuri Dohā izsēti tikai ar 25. numuru, bet kuri grupā bija apspēlējuši pasaules eksčempionus nīderlandiešus Aleksandru Brouveru un Robertu Mēvsenu. Latvijas duets veiksmi spēja novērtēt, abos setos kontrolējot notikumu gaitu laukumā un uzvarot diezgan pārliecinoši gan spēles, gan rezultāta ziņā – 2:0 (16, 18).

3. kārtā jeb ceturtdaļfinālā bija jātiekas ar jaunizveidoto krievu duetu Oļegs Stojanovskis/Igors Veļičko (15.), kuri zaudējuma rūgtumu Dohā vēl nebija izjutuši. Diemžēl neizdevās pārspēt krievus arī Šmēdiņam ar Samoilovu. Visvairāk argumentu latviešiem pietrūka pret 2,07 metrus garā un tikai 21 gadu vecā Stojanovska bloku. Kļūdījās krievi maz, bet pašiem Šmēdiņam un Samoilovam šī spēle neizdevās – sagrāve ar 0:2 (-15, -13).

Stojanovskis un Veļičko iekļuva pusfinālā, bet Šmēdiņam un Samoilovam par padarīto Dohā dalīta 5. vieta, 480 pasaules ranga punkti un 6000 ASV dolāru liela prēmija.

Pie divu uzvaru sērijas Katarā diemžēl apstājās ar 6. numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, pret kuriem izloze izturējās krietni nesaudzīgāk, 2. izslēgšanas spēļu kārtā pretī iemetot pasaules ranga līderus un Dohā ar 2. numuru izsēto Polijas pāri Pjotrs Kantors/Bartošs Lošjaks.

Cīņas likteni lielā mērā izšķīra poļu stabilāka spēle un agresīvās Lošjaka serves, ar kurām latvieši bieži cīnījās kā ar zobu sāpēm, netiekot līdz uzbrukumiem tīkla tuvumā. Praktiski visu maču vadībā bija poļi, kuri izvirzīties vadībā Mārtiņam un Edgaram ļāva tikai abu setu sākumā (1:0), taču setu turpinājumā apspēlējot pretiniekus – 2:0 (18, 17). Līdz ar to turnīrs latviešiem beidzies ar dalītu 9. vietu, 400 pasaules ranga punktiem un 4000 ASV dolāru prēmiju.

Vairāk par turnīru lasiet šeit:

Mārtiņš un Edgars vispirms ar 2:0 (16, 14) pārspēja jaunizveidoto mājinieku/eksbrazīliešu duetu Žuliu Nasimentu/Žefersons Santoss Pereira (27.), bet pēc tam – arī kanādiešus Semu Pedlovu un Semu Šahteru (11.) -  2:0 (21, 17). Līdz ar to Latvijas duets nodrošināja uzvaru grupā un dalību izslēgšanas spēļu turnīrā no 2. kārtas. Tur viņi tiksies ar divu Polijas pāru – Pjotrs Kantors/Bartošs Lošjaks (2.) un Kaspers Kujavjaks un Macejs Rudols (28.) – mača uzvarētājiem.

No 1. kārtas play-off turnīru uzsāks Šmēdiņš un Samoilovs, kuri vispirms ar Kujavjaku un Rudolu apspēlēja ar 2:0 (16, 16), bet cīņā par uzvaru grupā ar 0:2 (-23, -20) piekāpās viņu tautiešiem Mihalam Brilam un Gžegožam Fijalekam (12.). Izslēgšanas spēles latvieši uzsāks ar maču pret itāliešiem Aleksu Ranjeri un Marko Kaminati (18.).