LATVIJAS VĪRIEŠU VOLEJBOLA IZLASI VADĪS AVO KĒLS

Latvijas Volejbola federācijas valdes sēdē šodien pieņemts lēmums par vakanto vīriešu izlases galvenā trenera posteni. Turpmāk valstsvienību vadīs Igaunijas speciālists Avo Kēls. Savukārt par ilggadēju Latvijas izlases vadīšanu LVF izsaka pateicību Raimondam Vildem.

Par vīriešu izlases galveno treneri šodien ar Latvijas Volejbola federācijas (LVF) valdes sēdes lēmumu iecelts Igaunijas speciālists Avo Kēls.

Ainārs Dakša, LVF ģenerālsekretārs: “Latvijas volejbola federācija novērtējusi Avo Kēla pieredzi un ieguldījumu, ar Igaunijas izlasi iekļūstot Eiropas čempionāta finālā.  Mums šī ir jauna pieredze, jo ārzemju speciālists izlašu darbam līdz šim nav piesaistīs. Tāpat arī valde lēma, ka trenerim būs iespēja izvēlēties sev asistentus. LVF  rekomendēs piesaistīt treneru korpusā “jaunos” Latvijas trenerus, kurus apstiprinās LVF valde.

Apstiprinot treneri, kā viens no galvenajiem mērķiem tiek izvirzīta iekļūšana 2019. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, tāpēc tagad tiks uzsākts darbs, lai nodrošinātu Latvijas vīriešu izlases dalību 2018. gada Eiropas līgas turnīrā. 16. oktobrī Eiropas Volejbola konfederācijā ir paredzēta Eiropas čempionāta grupu izloze un kvalifikācijas formāta apstiprināšana, pēc kā tiks uzsākta izlases darba programmas sagatavošana, lai jau nākamajā Treneru komisijas sēdē izlases treneris varētu prezentēt gan asistentus, gan  programmu, gan arī izlases kandidātu sarakstu.“

Avo Kēls, vīriešu izlases galvenais treneris: “Latvijā bija un ir diezgan labs spēlētāju materiāls, lai sasniegtu labu rezultātu. Pēdējā Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā izlase aizkļuva līdz 3. kārtai, kur piekāpās Igaunijai. Arī 2013. gada Eiropas meistarsacīkstēs Latvija nokļuva līdz play-off kārtai, kur tikai zelta setā zaudēja Turcijai. Tagad finālturnīrā spēlēs 24 komandas. Trīs gadus esmu bijis tikai kluba treneris, un jūtu, ka vēlos pieņemt vēl vienu izaicinājumu.”

Sieviešu izlases galvenais treneris LVF valdes sēdē netika iecelts, jautājumu atliekot uz nākamo sēdi. Toties tika apstiprināti visi jauniešu izlašu treneri. U-19 junioru izlasi turpinās vadīt Boriss Kolčins, kuram palīdzēs Ģirts Mārtiņsons. U-17 izlases galvenais treneris būs Guntis Atars, un viņam palīdzēs Oskars Aizporietis. U-18 jauniešu izlasi sievietēm vadīs Pāvels Seļivanovs, kuram palīdzēs Andrejs Odinokovs, bet U-16 izlasē galvenais treneris būs Odinokovs, bet palīdzēs viņam Seļivanovs.

LVF izsaka pateicību Raimondam Vildem par ilggadēju Latvijas izlases vadīšanu arī laikā, kad citu gribētāju trenēt izlasi nebija. Viņa vadībā Latvijas valstsvienība divreiz (2013. un 2016. gadā) nonāca soļa attālumā no izlases vēsturē otrā Eiropas meistarsacīkšu finālturnīra.

 

Par Avo Kēlu:

Avo Kēls savulaik spēcīgākās Igaunijas komandas Tallinas Kalev sastāvā spēlēja PSRS augstākās un pirmās līgas čempionātā, bet 90. gados spēlēja dažādos Somijas klubos. 1996. gadā viņš kopā ar Kaido Krēnu kvalificējās Atlantas olimpiskajām spēlēm pludmales volejbolā un ieņēma tur dalītu 17. vietu.

Kā treneris Baltijas līgā, Igaunijas čempionātā un Igaunijas kausa izcīņā Avo Kēls ar dažādām komandām ir uzvarējis 22 reizes, bet 2012. gada sākumā viņam par atkārtotu iekļūšanu Eiropas čempionāta finālturnīrā tika piešķirts Baltās Zvaigznes 4. šķiras ordenis.