BRAZĪLIEŠU BARJERA – PĀRĀK AUGSTA

Pasaules čempionātā dalību beiguši Aleksandrs Samoilovs ar Jāni Šmēdiņu, kuri šodien astotdaļfinālā ar 0:2 (-22, -19) zaudēja brazīliešiem Andrē Lojolam un Evandru Gonsalvesam.

Astotdaļfinālā favorīti bija brazīlieši, pret kuriem dienu iepriekš nekādu izredžu nebija Mārtiņam Pļaviņam un Haraldam Regžam. Arī pats Latvijas duets čempionātu aizvadīja nestabili. Tas pats notika arī šodien, kad garāka kļūdu sērija liedza cīnīties par uzvaru pirmajā setā.

Mača sākumā neraksturīgi daudz kļūdījās brazīlieši.Lojola skāra tīklu, Evandru pārkāpa serves līniju, bet pēc piektā (!) Lojolas sitiena autā jau 13:7 latviešu labā.

Tomēr uzvarēt nebija lemts, jo pēc 19:14 brazīlieši guva sešus punktus pēc kārtas, Samoilovam netiekot galā ar Lojolas bloku un Evandru servēm. Seta beigas pienāca vēl vienā Samoilova kļūdu virknē, servējot Evandru – 22:24.

Pēc tāda trieciena latviešiem otrajā setā notikumu gaitu kontrolēja brazīlieši, kuri ne reizi neļāva latviešiem izvirzīties vadībā. Izšķirošajā brīdī Evandru aizsardzībā spēja pacelt Šmēdiņa ar otro pieskārienu sisto bumbu un pats arī pielika spēlei punktu uzbrukumā – 2:0 (22, 19) brazīliešu labā.

Samoilovs un Šmēdiņš čempionātu pabeidza dalītā 9. vietā, mājup vedot 480 pasaules ranga punktus un 11 000 ASV dolāru prēmiju. Toties tagad Aleksandram un Jānim būs radusies iespēja nedēļas nogalē aizstāvēt Latvijas čempionu titulu Latvijas meistarsacīkšu finālā.

Vairāk par pasaules čempionātu lasiet šeit.