PIRMO FINĀLSPĒLI UZVAR RTU/ROBEŽSARDZE

Latvijas čempionāta finālu ar uzvaru savā laukumā uzsākusi RTU/Robežsardze, kas trīs setos apspēlēja Poliurs/Ozolniekus.

Šodien pirmajā Latvijas čempionāta finālspēlē setu galotnēs labāki bija RTU/Robežsardzes volejbolisti, kas ar 3:0 (23, 23, 22) pārspēja Poliurs/Ozolniekus. Gatim Garklāvam 19 punkti, Andrejam Zavorotnijam – 12, Mārim Lancmanim un Rolandam Ozoliņam – pa 9, bet 6 punktus, visus ar bloku(!), guva Vladimirs Visockis. Viesu rindās 12 punkti Haraldam Regžam, 11 – Armandam Āboliņam, un 6 punktus sakrāja Raimonds Vilmanis.

“Ir izdarīta tikai viena trešā daļa no darāmā. Joprojām varu teikt to pašu, ko pirms šīs spēles – izredzes ir 50 pret 50,” pēc mača teica uzvarētāju galvenais treneris Raimonds Vilde. “Kādi pārsteigumi?” vaicāts, vai kaut kas šajā spēlē viņu pārsteidzis, Vilde attrauca. “Pazīstam viens otru kā raibus suņus. Neviens spēlētājs klāt nav nācis, viss paliek pa vecam. Par spīti uzvarai trijos setos nemaz tik viegls panākums nebija, jo uzvarējām tikai pašās setu galotnēs. Mums vairāk paveicās, taču veiksme ir jānopelna ar sevis nežēlošanu, kapāšanu laukumā. Jā, kad pirmajā setā atspēlējāmies no 13:18, tas varbūt pretiniekus nedaudz ielauza."

"Labi nospēlējām blokā, arī Gača (Gatis Garklāvs. - LVF Preses dienests) uzbrukumā savu izdarīja. Patika mikroklimats laukumā. Nesākām panikot. Šobrīd esam tikuši uz viļņa bez raustīšanās un izšķirošajos brīžos ar dažiem izņēmumiem nospēlējām ar vēsu galvu, neskrienot sienā. To vajadzētu saglabāt un saprast, ka tikai kā vienota komanda varam izcīnīt panākumu, kapājoties par katru bumbu. Šobrīd psiholoģiski labi jūtamies, taču jāsaprot arī, kur kļūdījāmies. Spēle mūsu izpildījumā nebija ideāla kvalitātes ziņā, un kļūdu pietika. Sestdien gaidām atgriežamies laukumā arī Aleksandru Avdejevu, kurš šodien spēlēt nevarēja.”

Otrā finālspēle sērijā līdz trim uzvarām 22. aprīlī Ozolniekos, bet jau rīt mazajā finālā par 3. vietu sērijā līdz divām uzvarām Zemgales OC pulksten 20:00 tiksies Biolars/Jelgava un Jēkabpils lūši.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā vīriešiem lasiet šeit.