PIRMO VIETU LATVIJAS ČEMPIONĀTĀ SIEVIETĒM IZCĪNA RSU/MVS

Latvijas čempionāta finālā sievietēm pietika ar divām spēlēm, jo arī šodien RSU/MVS pārspēja SK Babīte, sērijā uzvarot ar 2-0.

Tāpat kā vakar, RSU/MVS uzvarēja trijos setos – 3:0 (23, 19, 18), punktu sērijai un čempionātam pieliekot Agijai Sidorova, kura bumbu ielika aiz oderītes. Viņa ar 15 punktiem kļuva par mača rezultatīvāko spēlētāju. 14 punkti Jeļizavetai Morozovai, 12 – Alisei Pētersonei. Babītes kluba rindās 13 punkti Sandrai Breikšai, 12 – Ievai Teterei.

“Čempionu titula pamatā ir gadu laikā ieguldītais darbs,” RSU/MVS trenere Inguna Minusa panākumu finālā skaidroja ne tikai ar šīs sezonas notikumiem. “Šis ir ceturtais gads, un beidzot komanda rāda to spēli, kādu gatavojām treniņos. Arī pirmajos gados mums bija medaļas Latvijas čempionātā, bet tas bija tādēļ, ka meitenes pārgāja no junioru vecuma uz pieaugušo volejbolu, neviens mūs nezināja, un varējām ar to pārsteigt. Pēc tam komandas pret mums atrada pretspēli, un mūs bija viegli salauzt. Tāpēc bija darbs, darbs un darbs. Bija meitenes, kas mums noticēja un turpināja kopā ar treneriem gatavoties. Tagad ir rezultāts. Pirmais solis uz augšu bija Latvijas kausā, kas pēc pārtraukuma šogad tika rīkots. Viņas spēja sakoncentrēties pusfināla spēlei pret Jelgavu. Tas jau bija solītis uz priekšu un apziņa, ka varam.”

“Pirmajā finālspēlē uzsvaru likām uz agresīvām servēm. Otrajā bija tāpat,” servju lomu uzsver Minusa. “Uzdevums bija ar bloku tikt galā ar galveno uzbrucēju Ievu Teteri trešajā zonā, jo zinām, ko un kā viņa dara. Ir Sandra Breiša ar kolosālu pieredzi, un arī meitenes izdarīja to, ko teicām. Sezona kopumā gan ir bijusi kā pa viļņiem.”

“Stiprākais vienmēr uzvar, un šoreiz Ingunas Minusas komanda bija stiprāka,” sudraba medaļu iegūšanu komentēja SK Babīte treneris Artūrs Tinte. “Mēs aizvadījām labu treniņprocesu pēdējā mēnesī, un tas palīdzēja labi nospēlēt pusfinālā pret Daugavpili. Treniņos bijām saliedēti, taču varbūt sadegām pirms fināliem, it sevišķi pirms vakardienas spēles. Pretinieces arī labi uzservēja. Mums nebija laba servju uzņemšana – ne vakar, ne šodien. Ja mēs labi uzņemam, mums ir labākie uzbrucēji, un mēs ejam pāri blokam pat šādās spēlēs.

Protams, sudrabs ir pakāpiens uz augšu. Vienmēr esam spēlējuši par trešo vietu, un uz augšu viens solītis tas ir. Pagājušosezon trešās spēles piektajā setā divi punkti šķīra no fināla. Šoreiz mēs to izdarījām. Kopumā ļoti laba sezona – Latvijas čempionāta sudraba medaļas un Latvijas kauss.”

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā sievietēm lasiet šeit.