JELGAVAI/LU BRONZA, FINĀLĀ PIRMO CĪŅU UZVAR RSU/MVS

Arī otrajā spēlē mačā par 3. vietu Jelgavas/LU volejbolistes, šoreiz viesos, pārspēja VK miLATss un izcīnīja bronzas medaļas. Finālsēriju par 1. vietu ar uzvaru uzsāka RSU/MVS, kas viesos ar 3:0 apspēlēja SK Babīte.

Spēlē par 3. vietu Daugavpilī pēc sīvas cīņas 1. setā, ko ar 25:23 uzvarēja Jelgava/LU, turpmākajos divos setos jau vieglāk uzvarēja viešņas, izcīnot bronzu 2016./2017. gada sezonā. Spēlē jelgavniecēm uzvara ar 3:0 (23, 18, 10) un sērijā – 2-0. Ilze Liepiņlauska medaļu spozmi tuvināja ar 15 punktiem, Inesei Jursonei 13 punkti, bet Madarai Nemmei – 12 punkti. Mājinieču rindās rezultatīvākā ar 12 punktiem bija cēlāja Anastasija Tkačenko.

“Meitenes izdarīja to, kas bija jāizdara,” bronzu komentēja Jelgavas/LU treneris Jānis Leitis. “Pirmajā setā bija līdzīga cīņa, izdevās uzvarēt, un pēc tam jau bija vieglāk.” Vaicāts novērtēt aizvadīto sezonu, pēc nelielas pauzes Leitis teica: “Psiholoģiski vissarežģītākā. Līdz jaunajam gadam bija šausmīgs sākums. Teikšu tā, ja būtu iekļuvuši finālā, tad būtu līdzīgi kā iepriekšējā gadā.”

“Pirms nākamās sezonas jāprasa pilsētai, kas mūs atbalsta, kādas ir mūsu prioritātes,” ar fundamentālu jautājumu savas komandas vērtējumu sāka Daugavpils kluba trenere Žanna Zaņegina. “Viena mēneša laikā cīnīties par augstām vietām gan Baltijas līgā, gan Latvijas čempionātā ir ļoti grūti. Tad ir jābūt garam spēlētāju soliņam. Izlikām sevi visu Baltijas līgā, ieņemot 5. vietu, pēc tam vēl bija U-19 pārspēles. Spēlētājām sākās traumas, slimības, kas ir lielās slodzes sekas. Būtu mums pamatsastāvs, var man nepiekrist, mums vajadzēja cīnīties par 1. vietu. Spēlēs par 3. vietu nepatika ne sava, ne pretinieču komanda. Arī pretinieces, kurām šosezon ir bijušas daudz labākas spēles, mocījās. Tomēr viņas bija profesionālākas, garākas un, kad devās laukumā, mācēja visas citas domas atslēgt.”

Ātri beidzās arī pirmā spēle par 1. vietu. SK Babīte savā laukumā ar 0:3 (-17, -16, -20) piekāpās RSU/MVS. Mājiniecēm Elīna Tetere guva 8 punktus, bet RSU/MVS rindās 20 punkti Annai Embrektei, 13 – Agijai Sidorovai un 12 – Jeļizavetai Morozovai.

“Meitenes tik ļoti ir noskaņojušās šīm spēlēm un tik gatavas uzvarēt,” pārliecinošo panākumu komentēja RSU/MVS trenere Inguna Minusa. “Viss, ko esam mācījušās pirms šim, tagad tiek likts lietā. Šodienas pārliecinošais panākums vēl neko nenozīmē. Tā ir viena uzvara, un darbs būs padarīts tikai pēc otrās. Uzvarēt grib abas komandas, un par spēku samēru vairāk varēs spriest pēc rītdienas spēles. Šodien tāpat kā pusfinālā mūsu pārsvaru noteica agresīvas serves, ar ko neļāvām Babītes volejbolistēm izpausties uzbrukumā (mājiniecēm padevās divas neatvairāmas serves, kamēr viešņām tādu bija deviņas. - LVF Preses dienests)).”

Nākamā spēle par 1. vietu sērijā līdz divām uzvarām notiks rīt Rīgā, Elektrum olimpiskajā centrā, pulksten 15:00.

Vairāk par Latvijas čempionātu volejbolā sievietēm lasiet šeit.