PAR LATVIJAS ČEMPIONIEM SNIEGA VOLEJBOLĀ KĻŪST SOLOVEJS/FINSTERS UN LIEPIŅLAUSKA/LECE

Siguldā notikušajās pirmajās Latvijas meistarsacīkstēs sniega volejbolā “Ergo Winter Open 2018” uzvaru vīriešiem svinēja Aleksandrs Solovejs ar Rihardu Finsteru, bet sievietēm triumfēja Ilze Liepiņlauska ar Alisi Leci.

Sekmīgai sadarbībai vairāku gadu garumā starp Latvijas Volejbola federāciju un apdrošināšanas sabiedrība “Ergo” Latvijas čempionāta rīkošanai pludmales volejbolā vasarā tagad ir turpinājums arī ziemā. Pirmajās Latvijas meistarsacīkstēs sniega volejbolā Siguldā sniegs bija, un interesantas cīņas – arī.

Vīriešu turnīrā piedalījās 16 pāri, kuri vidū bija gan pasaules tūres un Eiropas čempionāta Jūrmalā dalībnieki, gan volejbola entuziasti. Spēles norisinājās dinamiski, jo tika aizvadītas līdz 11 iegūtiem punktiem setā un diviem uzvarētiem setiem.

Visi favorīti nokļuva līdz pusfinālam, kur Arnis Reliņš un Atvars Vilde ar 2:0 (5, 8) pārspēja Haraldu Regžu un Kristapu Šmitu, bet Rihardam Finsteram un Aleksandram Solovejam bija nepieciešami trīs seti, lai ar 2:1 (3, -9, 8) uzvarētu Artūru Rinkeviču un Rūdolfu Stankēviču.

Lai iegūtu Latvijas čempionāta bronzas medaļas, Šmitam un Regžam uzvara pār Rinkeviču un Stankēviču devās vieglāk – 2:0 (8, 5), bet Solovejam ar Finsteru atkal vajadzēja visus trīs setus, lai cīņā par zeltu pieveiktu Reliņu un Vildi, - 2:1 (21, -8, 7).

 

Patīk sacensību atmosfēra

“Finālā centāmies izbaudīt spēli,” pēc mača intervijā portālam “sportacentrs.com” teica Solovejs. “Gājām laukumā ar domu – ja vinnēsim, brauksim uz Eiropas čempionātu, ja nē, - gatavosimies pludmales volejbola sezonai vasarā, jo tā ir prioritāte. Sniega volejbols ir kā papildu bonusiņš.” Abi uzvarētāji norādīja uz nepiemērotiem apaviem šādam segumam, jo ieceres pirms turnīra ekipējuma jomā neīstenojās.

Par piemērotu apavu trūkumu nesūdzējās uzvarētājas sieviešu konkurencē Ilze Liepiņlauska un Alise Lece, kuras bija sarūpējušas bučus. Tie noteikti palīdzēja finālcīņu beigt astoņās minūtēs, sasniedzot Latvijas čempionāta rekordu. Tā kā sieviešu sacensībām bija pieteikušies divi dueti, uzreiz tika spēlēts fināls, kurā Alise ar Ilzi ar 2:0 (4, 4) apspēlēja Ingu Ikaunieci un Ingu Vētru.

Arī uzvarētājas sieviešu turnīrā uzsvēra, ka sniegā iznākušas pirmoreiz. “Līdz šim kopā trenējāmies vien “O-Sands” laukumos telpās,” ar smaidu pēc fināla teica Lece. “Grūtākais bija nepaslīdēt, bet man tas izdevās. Laukums bija ciets, taču pēc puišu cīņām bija palikušas bedres.” “Man patīk šo sacensību atmosfēra. Tas ir kaut kas jauns,” piebilda Liepiņlauska, uzsverot, ka līdz Eiropas čempionātam vajadzētu pierast pie apaviem. “Un patrenēties sniegā,” noslēdza Alise Lece.

“Ergo Winter Open 2018” uzvarētāji ieguva tiesības pārstāvēt Latviju pirmajā Eiropas čempionātā sniega volejbolā, kas notiks no 23. līdz 25. martam Austrijas pilsētiņā Vagrainā.

Vairāk par aizvadītajām sacensībām varēs uzzināt 4. februārī, kad televīzijas kanālā TV6 pulksten 15:00 tiks rādīts apskats par sniega volejbolu.

Vairāk par Ergo Winter Open 2018 lasiet šeit:

http://www.volejbols.lv/klasiskais-volejbols/viriesi/nacionala-1-divizija