STEPANOVA UN OZOLIŅA UZVAR SNIEGA VOLEJBOLA EIROPAS TŪRES POSMĀ

Par Eiropas tūres 6. posma uzvarētājām sniega volejbolā Lihtenšteinas kalnu slēpošanas kūrortā Malbunā kļuvušas Latvijas pārstāves Jekaterina Stepanova un Marta Ozoliņa.

Lihtenšteinas kalnu slēpošanas kūrortā Malbunā  6. Eiropas tūres posmā sniega volejbolā ar 3. numuru izliktais Latvijas duets Jekaterina Stepanova un Marta Ozoliņa joku dienā izcīnīja trīs uzvaras – 2:0 (11:7, 11:6) pret vācietēm Sāru Baueri un Annu Aibergeri (2.), 2:1 (-9, 10, 7) pret Eiropas pirmo numuru sniega volejbolā čehietēm Annu Dostalovu un Mihaelu Knoblohovu un ar 2:0 (3, 7) pret Šveices duetu Nina Krameri/Josiane Šēni (4.).

Vakar finālā izdevās iekļūt bez spēles, jo vācu duets padevās bez cīņas, bet finālā līdz trim uzvarētiem setiem vēlreiz izdevās apspēlēt čehietes – 3:1 (-7, 5, 5, 6). Bronza bez cīņas tika Bauerei un Aibergerei.

“Pirmoreiz spēlēt sniegā nav vienkārši,” pēc pirmās dienas sacensībām teica Stepanova, kura šo sezonu aizvada Lihtenšteinas klubā un nopelnīja lihtenšteiniešu atbalstu. “Tās ir pilnīgi citādākas izjūtas. Cilvēki mūs atbalstīja, tāpēc sajūta bija kā spēlējot mājās. Tāpēc medaļas izcīnīšana bija kā pienākums. Marta šurp ceļoja visu garo ceļu no Latvijas, un mums bija sajūta, ka jādara viss, lai tas nebūtu veltīgi.”

“Īstenībā sniega volejbols ir grūts,” par savām izjūtām stāsta Ozoliņa. “Kad taisies uzbrukt, tu visu laiku slīdi, taču tas bija forši. Es patiešām to izbaudīju. Man ļoti patīk Lihtenšteina, un, kad Jekaterina piedāvāja spēlēt turnīrā, nodomāju – jā, kāpēc nē? Tomēr fināls bija grūts, patiešām grūts. Tomēr ar katru spēli arvien vairāk pieradām pie sniega, un kļuva arvien labāk.”

“Mums bija grūti, jo mēs nespēlējām pusfinālu,” pēc fināla piebilda Stepanova. “Zaudējām pirmo setu, taču beigās spēli vinnējām, un tas ir galvenais.”

Šobrīd abas volejbolistes domā arī par dalību sezonas pēdējā posmā šīs nedēļas nogalē Itālijas Alpos.

Vairāk par aizvadīto turnīru lasiet šeit.