Sieviešu pludmales volejbola izlasi vadīs Pēteris Plūme

Jau amatā ieceltā Latvijas sieviešu izlases trenera Pētera Plūmes darbību, gatavojoties Kontinentālā kausa (KK) otrās kārtas sacensībām Austrijā, apturēja Covid-19 pandēmija.

09/07/2020

Šonedēļ tiks uzsākta izlases gatavošanās programma un šīs nedēļas beigās paredzēta pirmā izlases kandidāšu pulcēšanās kopā.

Latvijas Volejbola federācijas 10.marta valdes sēdē konkursa kārtībā par Latvijas sieviešu izlases treneri pludmales volejbolā tika apstiprināts Pēteris Plūme. Plānus no 16. līdz 20. martam kopā pulcēt 13 izlases kandidātes izjauca ārkārtējās situācijas pasludināšana Latvijā.

Piektdien kandidātēm “Ruukki” Pludmales centrā Mārupē paredzēta pirmā tikšanās klātienē, pildot dažādus kontrolvingrinājumus un piedaloties pārrunās. Piekrišanu jau devušas un ierindā piektdien būs 12 no 13 kandidātēm.

“Iespēja pierādīt sevi būs visām – gan jau pieredzējušākām volejbolistēm, gan jaunajām,” saka Plūme. “Vērtēta tiks gan fiziskā sagatavotība, gan tehniskā. Visas spēlētājas ir gatavas cīnīties par vietu izlasē, un tas ir lielākais prieks.”

Sastāvā ir gan pieredzējušākas volejbolistes, gan dažādos pasaules un Eiropas mačos jauniešu izlašu sastāvā spēlējušas volejbolistes, gan jaunās spēlētājas. Labākās tiks iekļautas divās treniņnometnēs, kas notiks oktobrī un decembrī, bet vasaras laikā, kad katrā nedēļas nogalē būs pa kādām sacensībām, piektdien un sestdien trenera rīcībā būs visas tās sieviešu pludmales izlases kandidātes, kuras nebūs aizņemtas sacensībās.

“Deviņas no kandidātēm spēlēja “ERGO Open 2020” Latvijas čempionāta pirmā posma sacensībās aizvadītās nedēļas nogalē Ventspilī, bet nākamajā posmā Jūrmalā grib piedalīties visas 12, kuras devušas pozitīvu atbildi,” saka treneris, kurš Ventspilī pagājušonedēļ ieradās trešdien uz Latvijas jaunatnes čempionāta sacensībām U-18 grupā un pēc tam vēroja arī pieaugušo turnīru.

“Vērtēju spēlētājas, runāju ar viņām un treneriem,” par paveikto Ventspilī stāsta Plūme. Visvairāk iespaidojusi Varvaras Brailko un Anetes Namiķes sīvā pretošanās finālā Eiropas čempionēm Tīnai Laurai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai, piebilstot, ka “tikai drusciņ pietrūka, lai būtu lielāks pārsteigums”. Tāpat treneris uzteic arī dueta cīņassparu, pusfinālā trijos setos pieveicot Lietuvas pāri. Plusus un mīnusus Plūme saskaitījis visu kandidāšu darbībā.

Latvijas izlases vadītājs uzsver, ka būtu ideāli, ja šā gada Eiropas čempionāts pludmales volejbolā pieaugušajiem notiktu Jūrmalā. “Tas būtu kā ģenerālmēģinājums, kurā spēlētājas varētu labāk saprast, ar ko viņām būs darīšana KK mačos, bet es varētu redzēt, kā viņas izskatās uz spēcīgo pretinieču fona,” Plūme cer uz ideālo variantu.

Sākotnēji Kontinentālā kausa (KK) otrās kārtas mači bija paredzēti šopavasar Austrijas pilsētā Bādenē, taču tagad tie pārcelti uz nākamā gada maiju. Koronavīrusa darbības dēļ vēl nav zināms, vai tie būs galīgie termiņi. Un sacensību vieta tiks izvēlēta no jauna. Kopā ar Latviju grupā par piecām ceļazīmēm uz finālu cīnīsies vēl septiņu valstu izlases – Itālija, Vācija, Slovākija, Norvēģija, Ukraina, Austrija un Zviedrija. Finālturnīra uzvarētāja nodrošinās arī ceļazīmi uz Tokijas olimpiskajām spēlēm. Izlasei nedrīkst palīdzēt Latvijas spēcīgākais duets Graudiņa un Kravčenoka, kuras jau nodrošinājušas vietu Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Plūme trenera karjeru sāka kā jauniešu treneris Bauskā un Vecumniekos. Kopš 2017. gada viņš bija Ingunas Minusas Volejbola skolas treneris, 2018. un 2019. gadā – Latvijas sieviešu valstsvienības treneris. Kopš 2019. gada Plūme ieņem SK “Babīte” sieviešu volejbola komandas galvenā trenera amatu. 2016. gadā viņš nodibināja “Pētera Plūmes Volejbola klubu”, kurā arī trenē.

Vairāk par Kontinentālo kausu meklē ŠEIT:

 

Nr. Vārds Uzvārds Klubs
  Marta  Ozoliņa Brazīlija
  Kristīne Briede Brazīlija
  Luīze Skrastiņa Brazīlija
  Anete Namiķe BeachBox
  Varvara  Brailko BeachBox
  Terēze Estere Grants BeachBox
  Krista Paegle BeachBox
  Kate Vasiljeva PPVK/Brazīlija
  Elīza  Dreimane PPVK/Brazīlija
  Beāte Liepājniece PVK Bloks
  Anija Ozoliņa PVK Bloks
  Vanesa Grosberga Latvijas Pludmale