Veselības apsvērumu dēļ Samoilovs un Šmēdiņš izstājas pirms astotdaļfināla Hāgā

Nīderlandē turpinās Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīrs pludmales volejbolā. Hāgas hallē notiekošajā pamatturnīrā Latvijas vadošais duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš šodien salīdzinoši viegli pieveica mazpazīstamus vāciešus (2-0) un iekļuva astotdaļfinālā, taču veselības apsvērumu dēļ mūsējie izstājās.

Kā jau ziņots, Samoilovs un Šmēdiņš pēc ilgāka pārtraukuma tagad atkal spēlē kopā, jo Jānis ir atkopies pēc pleca operācijas. Hāgas pamatturnīra pirmajā mačā vakar smagā cīņā pieveica šo sacensību debitantus Mihailu Samoilovu un Matīsu Gabdulļinu (21:18, 17:21, 22:20), bet pēc tam piekāpās krieviem (17:21, 19:21) un grupā finišēja otrajā vietā. Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar trešo numuru izliktie Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šodien eksaminēja Pasaules tūres 4* posma debitantus - augumā īsākos vāciešus Paulu Bekeru (190cm) un Ēriku Stadiju (188cm), kuriem piešķirts vien 29. numurs.

Pirmā seta sākumā mūsējie ieguva iniciatīvu (4:2), bet pie rezultāta 8:4 vāciešiem bija vajadzīga pauze. Turpinājumā pretinieki neatrada argumentus, bet Latvijas duets nekautrējās apliecināt pārākumu pieredzē un meistarībā. Vācietis izsita autā - 14:7. Šmēdiņš uzbruka precīzi un panāca 17:9. Vācietis sekmīgi uzņēma Samoilova servi uz krūtīm. Pēcāk pretinieki atkal sita autā - 19:10 un 20:11. Tādējādi pirmajā nogrieznī pārliecinoša uzvara - 21:14.

Otrā seta sākumā 0:2. Šmēdiņa bloks - 2:2. Ilga izspēle noslēdzās ar vācieša raidījumu autā - 5:4. Arī nākamais punkts mūsējiem, pretiniekiem bija vajadzīgs laiks pārdomām. Pēc atelpas pretinieks vēlreiz avarēja uzbrukumā (7:4). Vācieša eiss - 7:6. Šmēdiņa eiss - 9:6. Vācieši nepadevās un pietuvojās (12:11), savukārt Šmēdiņš atjaunoja trīs punktu pārsvaru - 14:11. Garu izspēli prātīgi noslēdza Šmēdiņš (17:14), bet Samoilovs panāca jau 19:15. Mača pēdējā epizodē vācietis netrāpīja laukumā - 21:16.

Plkst. 16.00 Latvijas duetam bija ieplānots astotdaļfināls - centrālajā kortā pretī stātos ar pirmo numuru izliktie mājinieki Aleksandrs Brouvers un Roberts Mēvsens, taču veselības apsvērumu dēļ mūsējie izstājās. "Jānis saķēris kādu vīrusu un jūtas tiešām slikti, turnīra oficiālais ārsts strikti ieteica nespēlēt," informē spēlētāju Facebook lapa.

Samoilovs/Šmēdiņš tādējādi tiek klasificēti devītajā pozīcijā, par ko pienākas 400 punkti pasaules rangam un 4000 ASV dolāru naudas balva.

Atgādinām, ka Tīna Graudiņa/Jana Jaudzema netika pie spēlēšanas veselības apsvērumu dēļ, bet Anastasija Kravčenoka/Alise Lece pamatturnīrā uzvarēja tikai vienā setā un atvadījās no Hāgas. Četru zvaigžņu posma debitanti Mihails Samoilovs/Matīss Gabdulļins kvalifikācijā izcīnīja divas uzvaras un iekļuva pamatturnīrā, kur piedzīvoja divus zaudējumus un noslēdza sacensības.

Informācija: sportacentrs.com/Gatis Druvietis