Otrajā “ERGO Open 2018” posmā pēc kārtas uzvar Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs

“ERGO Open 2018” Latvijas čempionāta posmā pludmales volejbolā Saulkrastos reti kad viss notiek saskaņā ar rangu tabulu. Bez pārsteigumiem neiztika arī šoreiz, kaut gan uzvaru izcīnīja ar pirmo numuru izliktie – Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri finālā tika galā ar Jāni Šmēdiņu un Aleksandru Samoilovu. Jau trešo nedēļu pēc kārtas skatītājiem bija iespēja atpūsties lieliskos laika apstākļos, vērojot aizraujošas spēles, kā arī izmantot iespēju piedalīties konkursos un iegūt čempionāta atbalstītāju sagādātās balvas.

Sacensības Saulkrastos varētu nosaukt par Baltijas čempionātu pludmales volejbolā, jo visi paši labākie bīčvolejbolisti bija klāt. Turklāt talkā bija nākuši kanādieši.

Ar viņu līdzdalību arī tika fiksēta lielākā sensācija. D grupā Bens Sakstons un Grants O'Gormans, kuri pasaules rangā ieņem 24. vietu, bet Saulkrastos izlikti ar 4. numuru, neko nevarēja padarīt kvalifikācijas sietu pārvarējušajiem Atvaram Vildem un Tomam Benjavam (13.) - 1:2 (-20, 15, -12). Otro (pēdējo) iespēju turpināt sacensības gan kanādieši izmantoja, spēlē par 3. vietu grupā smiltīs iedzenot Ati Šēferu un Kārli Celmiņu (abi – SK “Ķeizarmežs”) - 2:0 (8, 11). Tikmēr par grupas uzvarētājiem “neplānoti” (5. numurs Saulkrastos) kļuva Haralds Regža un Toms Šmēdiņš (“Bloks”), kuri bija spiesti aizvadīt visus trīs setus pret Saulkrastos lieliskajiem Vildi un Benjavu – 2:1 (-21, 20, 13).

Vildi un Benjavu ceturtdaļfinālā apstādināja Šmēdiņš ar Samoilovu – 2:0 (19, 17), taču favorītiem viegli neklājās. Ceturtdaļfināla barjera par augstu šoreiz izrādījās arī kanādiešiem, kuri ar 0:2 (-12, -16) pārliecinoši zaudēja Pļaviņam un Točam, kā arī Regžam un Šmēdiņam, kurus tikpat pārliecinoši apspēlēja igauņi Kusti Nilvaks un Marts Tīsārs (“Gerardo's Toys”) - 2:0 (12, 18).

Pusfinālā gan mājinieki nebija viesmīlīgi, daudz iespēju iekļūt finālā nedodot. Pļaviņš/Točs pieveica Nilvaku un Tīsāru ar 2:0 (13, 18), bet Samoilovs/Šmēdiņš – lietuviešus Arnu Rumševiču un Luku Kazdaili ar 2:0 (16, 14), ar kuriem ielozēti vienā grupā arī Eiropas čempionātā, nodrošinot skatītāju gaidītāko finālu.

Vispirms gan līdzjutēji kļuva par lieciniekiem triju setu izrādei kaimiņu izpildījumā. Uzvaras kausi 1. setā svārstījās, līdz uzvarēja pasaules rangā zemākesošie igauņi Nilvaks un Tīsārs (67. vieta), taču 2. setā pārliecinošs revanšs sanāca Lietuvas spēcīgākajam duetam Rumševičum un Kazdailim (40.), kuri sagrāva pretiniekus ar 21:12. Punktu setam ar labu servi un uzbrukumu pielika Kazdailis.

Vēl lāgā nebija sācies 3. sets, kad jau bija 5:0, pēc tam 8:2 igauņu labā. Attapties no nokdauna lietuvieši nespēja, un Tīsārs ar Nilvaku varēja priecāties par 3. vietu – 2:1 (17, -12, 8).

Arī fināls attaisnoja cerības, kaut arī beidzās divos setos. 1. setā pēc līdzīga sākuma Pļaviņš ar Toču ieguva pārsvaru (17:12), ko noturēja līdz seta beigām – 21:17, pēdējo punktu gūstot Točam. 2. sets bija vēl sīvāks un garāks un pagāja Edgara Toča zīmē blokā un Mārtiņa Pļaviņa zīmē aizsardzībā. Arī Šmēdiņš ar Samoilovu demonstrēja visu savu arsenālu, sagādājot līdzjutējiem spilgtu pludmales volejbola izrādi. Tā tas bija arī pēdējā punkta izspēlē, kad otrās piespēles vietā uzbrukt izdomāja Samoilovs, bet teicami aizsardzībā nospēlēja Pļaviņš, pēc mirkļa gūstot uzvaras punktu uzbrukumā – 2:0 (17, 23). Šogad EVK turnīrā zālē Pelhržimovā (Čehija) Mārtiņš ar Edgaru jau bija apspēlējuši Jāni ar Sašu, taču Latvijas turnīros SAM/ŠMĒ zaudējums ir ārkārtīgi reta parādība.

Tagad “ERGO Open 2018” Latvijas čempionāts pludmales volejbolā ņem nedēļas pauzi, lai izbaudītu Jāņus, bet no 29. jūnija līdz 1. jūlijam bīčvolejbolisti un volejbolistes pulcēsies Jūrmalā.

Šosezon Latvijas čempionātā “ERGO Open 2018” pludmales volejbolisti sacenšas sešos posmos un finālā. Skatītāji Latvijas čempionāta posmus vīriešu un sieviešu duetiem vēl varēs vērot Jūrmalā (divreiz) un vēlreiz Ventspilī, sacensības tikai vīriešiem būs Cēsīs, bet čempionāta fināls no 3. līdz 5. augustam notiks Jūrmalas pludmales centrā, kur nedēļu pirms “ERGO Open 2018” fināla norisināsies arī Eiropas U-22 čempionāts.

Jau sesto gadu aizraujošu čempionāta norisi palīdz nodrošināt Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Ventspils, Alūksnes, Saulkrastu, Jūrmalas un Cēsu pilsētas domes.

Ieeja uz visām “ERGO Open 2018” spēlēm ir BEZ MAKSAS, tāpēc ikviens pludmales volejbola līdzjutējs aicināts klātienē izbaudīt spraigās spēles ar konkursiem skatītājiem, karsējmeiteņu uzstāšanos un augsta līmeņa pludmales volejbolu.

Vairāk informācijas par ERGO OPEN turnīriem: http://volejbols.lv/pludmales-volejbols