Ventspilī tiks atklāts “ERGO OPEN 2018” Latvijas čempionāts pludmales volejbolā

2. jūnijā sāksies “ERGO OPEN 2018” Latvijas čempionāta pludmales volejbolā sezona. Tāpat kā pirms gada, čempionāta pirmais posms norisināsies Ventspils Pludmales volejbola stadionā.

“ERGO OPEN 2018” sezona gan sāksies, gan beigsies ar posmu Ventspilī, bet kalendāru papildinājuši cēsinieki, kuri ierīkojuši četrus jaunus standartiem atbilstošus laukumus. Šogad visi čempionāta posmi notiks ārpus Rīgas. Tāpat kā zāles volejbolā, arī pludmales volejbolā vērojama arvien plašāka aktivitāte reģionos. Jau sesto gadu aizraujošu čempionāta norisi palīdz nodrošināt apdrošināšanas sabiedrība ERGO.

“Šogad pēc ilgāka pārtraukuma Latvijā gaidāmi spraigi notikumi gan klasiskajā, gan pludmales volejbolā – “ERGO OPEN 2018” vasara. Zālē Latvijas vīriešu izlase jau cīnās Eiropas Sudraba līgas sacensībās, bet augustā gan vīriešiem, gan sievietēm būs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēles zāles volejbolā. Runājot par pludmales volejbolu, ir gandarījums par to, ka tas kļūst arvien iecienītāks sporta veids un tiek domāts par infrastruktūras pielāgošanu vairākās Latvijas pilsētās. Piemēram, jauna lappuse pludmales volejbolā tiks atvērta Cēsīs, kur šogad norisināsies viens no “ERGO OPEN 2018” posmiem. Ceru, ka Latvijas čempionāta pludmales volejbolā spēles palīdzēs jaunajiem Latvijas sportistiem labi sagatavoties Eiropas U-22 čempionātam, kas no 26. līdz 29. jūlijam notiks Jūrmalā, kā arī ceru, ka pēc diviem gadiem Tokijas olimpiskajās spēlēs pludmales volejbola turnīrā mums būs iespēja vērot ne tikai Latvijas vīriešu, bet arī sieviešu pāri! Latvijas Volejbola federācijas vārdā īpašu paldies saku mūsu uzticamajam partnerim – apdrošināšanas sabiedrībai ERGO. Tāpat arī paldies par atbalstu pašvaldībām, kurās šogad norisināsies “ERGO OPEN 2018” posmi,” pludmales volejbola sezonai ceļavārdus saka Atis Sausnītis, Latvijas Volejbola federācijas prezidents.

“ERGO ir par veselīgu un sportiski aktīvu dzīvesveidu. Mūsu darbinieki piedalās dažādos maratonos. Vairākas reizes gadā darbinieki iesaistās uzņēmuma ietvaros rīkotajos sportisko izaicinājumu konkursos, tādējādi viens otru motivējot aktīvāk pievērsties sportiskām aktivitātēm – skriešanai, braukšanai ar velo, staigāšanai, dejošanai u.c. aktivitātēm. ERGO darbiniekiem ir arī sava pludmales volejbola komanda, kas gan pagaidām vēl nav tik spēcīga, lai piedalītos Latvijas čempionātā. Esmu pārliecināta, ka vesela un sportiski aktīva sabiedrība ir valsts stabilas un ilgtspējīgas nākotnes pamats, tāpēc ERGO ar prieku un gandarījumu atbalsta gan sportiskās aktivitātes, gan Latvijas sportistus, vienlaikus iedvesmojot sportiskām aktivitātēm iedzīvotājus, raisot pozitīvas emocijas tūkstošiem sporta fanu Latvijā, kā arī veicinot Latvijas vārda atpazīstamību pasaulē,” atzīmē Ingrīda Ķirse, apdrošināšanas sabiedrības ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

“ERGO OPEN 2018” Latvijas čempionāta pludmales volejbolā sezonu Ventspilī atklās vīriešu komandas, kas sacentīsies septiņos posmos. Sieviešu komandas šī gada čempionātā sevi apliecinās četros sacensību posmos. Latvijas čempioni pludmales volejbolā tiks noskaidroti lielajā finālā Jūrmalā.

Paredzams, ka Ventspilī čempionāta pirmajā posmā startēs visi spēcīgākie Latvijas pludmales volejbolisti. Dalību posmam pieteikuši tādi top spēlētāji kā Samoilovs/Šmēdiņš, Pļaviņš/Točs, Finsters/Solovejs, kā arī Igaunijas spēcīgākais duets Novalk/Tiisar.   Pirmajam posmam sarūpēts balvu fonds 3000 eiro apmērā.

Ejot soli solī ar notikumiem pludmales volejbolā pasaulē, arī Latvijā šogad tiks ieviesta pasaules tūres ietvaros ierastā sistēma ar divām spēlēm grupā: 16 komandas tiek izlozētas četrās grupās, pirmās spēles uzvarētāji noskaidro, kura no komandām uzreiz iekļūst ceturtdaļfinālā, bet pirmās spēles zaudētāji noskaidro to duetu, kuram sacensības beigušās. Tad otrās un trešās vietas ieguvēji grupās aizvada pirmo izslēgšanas spēļu kārtu – astotdaļfinālu.

“ERGO OPEN 2018” kalendārs:

1. posms          2.–3. jūnijs Ventspils - Ventspils Pludmales volejbola stadions (vīriešiem)

2. posms          9.–10. jūnijs Alūksne - Pilssala (vīriešiem/sievietēm)

3. posms          14.–16. jūnijs Saulkrasti – Jūras parks (vīriešiem)

4. posms          29. jūnijs–1. jūlijs Jūrmala – Majoru pludmale (vīriešiem/sievietēm)

5. posms          14.–15. jūlijs Cēsis – Cēsu pilsētas stadions (vīriešiem)

6. FINĀLS      3.–5. augusts Jūrmala – Majoru pludmale (vīriešiem/sievietēm)

7. posms          23.-25. augusts Ventspils (EEVZA)- Ventspils Pludmales volejbola stadions (vīriešiem/sievietēm)

 

Uz tikšanos Ventspils Pludmales volejbola stadionā (aiz Ventspils pludmales akvaparka) sestdien, 2.jūnijā, kvalifikācijas sacensībās, grupu spēles pamatturnīrā un astotdaļfinālā! Svētdien, 3.jūnijā, tiks noskaidroti šī gada “ERGO OPEN 2018” pirmā posma godalgoto vietu ieguvēji. Skatītājiem būs iespēja piedalīties dažādos konkursos, kā arī vērot uguņojošus karsējmeiteņu priekšnesumus un kustēties DJ radītajos mūzikas ritmos. Ieeja pasākumā bez maksas.

Vairāk informācijas par “ERGO OPEN 2018” turnīriem: http://pludmales.volejbols.lv/