DOHĀ PĻAVIŅŠ UN TOČS – LABĀKIE SAVĀ GRUPĀ

Pasaules tūres posmā Dohā (Katara) pirmo vietu grupā ieņēmis Edgars Točs ar Mārtiņu Pļaviņu, bet otrie finišēja Jānis Šmēdiņš ar Aleksandru Samoilovu.

Pasaules tūres kārtējais posms notiek Dohā, un tas nes “Kataras kausa pludmales volejbolā 2018” vārdu. Pasaules tūres 4 zvaigžņu posms Dohā notiek tikai vīriešiem un ir pietiekami pievilcīgs, lai no spēcīgākajiem trūktu tikai brazīlieši Klemenss Doplers un Aleksandrs Horsts.

Par spīti spēcīgajam sastāvam divas uzvaras grupā svinēja sezonu ļoti veiksmīgi iesākušie Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs. Tas atspoguļojies arī pāru izsēšanas procesā, kur viņi Dohā izlikti ar augsto 6. numuru. Salīdzinājumam Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs Katarā startē ar 5. numuru.

Mārtiņš un Edgars vispirms ar 2:0 (16, 14) pārspēja jaunizveidoto mājinieku/eksbrazīliešu duetu Žuliu Nasimentu/Žefersons Santoss Pereira (27.), bet pēc tam – arī kanādiešus Semu Pedlovu un Semu Šahteru (11.) -  2:0 (21, 17). Līdz ar to Latvijas duets nodrošināja uzvaru grupā un dalību izslēgšanas spēļu turnīrā no 2. kārtas. Tur viņi tiksies ar divu Polijas pāru – Pjotrs Kantors/Bartošs Lošjaks (2.) un Kaspers Kujavjaks un Macejs Rudols (28.) – mača uzvarētājiem.

No 1. kārtas play-off turnīru uzsāks Šmēdiņš un Samoilovs, kuri vispirms ar Kujavjaku un Rudolu apspēlēja ar 2:0 (16, 16), bet cīņā par uzvaru grupā ar 0:2 (-23, -20) piekāpās viņu tautiešiem Mihalam Brilam un Gžegožam Fijalekam (12.). Izslēgšanas spēles latvieši uzsāks ar maču pret itāliešiem Aleksu Ranjeri un Marko Kaminati (18.).

Dienu iepriekš kvalifikācijas turnīra barjeru nepārvarēja Aleksandrs Solovejs un Rihards Finsters. Kvalifikācijā ar 14. numuru izliktie latvieši ar 0:2 (-17, -16) piekāpās ziemeļu kaimiņiem igauņiem Kusti Nilvakam un Martam Tīsāram (19.), Dohā ieņemot dalītu 41. vietu un nopelnot 40 pasaules ranga punktus.

Vairāk par turnīru lasiet šeit:

http://worldtour.2018.fivb.com/en/564