HĀGĀ DIVAS UZVARAS UN DIVI ZAUDĒJUMI

Pasaules tūres posmā Nīderlandes pilsētā Hāgā pirmajā grupas spēlē uzvara tika Samoilovam/Šmēdiņam un Pļaviņam/Točam, bet šodien par 3. vietu grupā sacentīsies Solovejs/Finsters un Graudiņa/Kravčenoka.

Dalību izslēgšanas spēlēs jau vakar nodrošināja abi Latvijas dueti, kuriem nebija jāspēlē kvalifikācijas mači. Turnīrā ar 3. numuru izliktie Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs pēc trillera pirmajā setā, kad 17:9 kļuva par 20:19 latviešu labā, ar 2:0 (19, 10) apspēlēja krievus Vasiliju Ivanovu un Iļju Ļešukovu (30.) un rīt mačā par 1. vietu grupā spēlēs ar amerikāņiem Keisiju Patersonu un Stafordu Sliku (19.).

Savukārt Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs (17.) negaidīti pārliecinoši ar 2:0 (13, 13) apspēlēja francūžus Jusefu Krū un Kinsiju E. Rīt mačā par uzvaru grupā latvieši tiksies ar turnīra galveno favorītu mājinieku Aleksandra Brūvera/Roberta Mēvsena un vāciešu Maksa Betciena/Davida Poņevaca mača uzvarētājiem.

Zaudējumu aizraujošā trešajā setā bija spiestas piedzīvot vienīgās Latvijas pludmales volejbolistes šajās sacensībās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka (25.), kuras ar 1:2 (19, -14, -19) atzina mājinieču pāra Džoja Stube/Marlēna Van Jersela pārākumu. Izšķirošajā setā pārsvarā ar punkta vai divu pārsvaru vadībā bija latvietes, taču svaru kausus nīderlandiešu pusē nosvēra fantastiskās Van Jerselas gremdserves. Rīt Graudiņu un Kravčenoku gaida cīņa ar Japānas pludmales volejbolistēm Azusu Futami un Akiko Hasegavu.

Tāpat šodien par 3. vietu grupā nāksies cīnīties Aleksandram Solovejam un Rihardam Finsteram (24.), kuri neko nevarēja padarīt ar 9. numuru turnīrā izsētajiem norvēģiem Andersam Berntsenam Molam un Kristianam Sandlijam Serumam – 0:2 (-16, -16). Rīt pretinieki mazāk draudīgi – francūži Maksims Tjersī un Arno Gotjē-Rā (25.).