GRAUDIŅA UN KRAVČENOKA VIĻŅĀ IEŅEM 2. VIETU

Eiropas Volejbola konfederācijas (EVK) satelītturnīra finālā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā šodien Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka ar 1:2 (-26, 18, -7) piekāpās Vācijas pārim Katarīna Šillervaina/Sinja Tilmane.

Viļņas satelītturnīrā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka šodien aizvadīja divas spēles. Vispirms pusfinālā pretī stājās 2. kārtā Vācijas pludmales volejbolistes Sabrina Karnbauma un Nataša Nimčuka, kuras turnīrā bija izliktas ar 16. numuru. Augstāk izsētās latvietes (8. vieta turnīra rangā) latvietes pārliecinoši apliecināja favorītu statusu, vēlreiz šajā turnīrā uzvarot Karnbaumu un Nimčuku ar 2:0 (10, 14) un Tīnai brīžiem priecējot skatītājus ar asprātīgām un rezultatīvām darbībām pie tīkla ar otro pieskārienu atmuguriski.

Finālā Latvijas duetam bija jātiekas ar vēl vienu Viļņā jau uzvarēto Vācijas pāri Katarīna Šillervaina/Sinja Tilmane (4.), kuras bija pieveiktas 3. kārtā un kuras pusfinālā no cīņas par uzvaru posmā izsita mājinieču favorītes Ievu Dumbauskaiti un Moniku Povilaitīti (3.) - 2:0 (19, 17).

Izšķirošais izrādījās 1. sets, kurā seta vidū ar 15:10 vadībā bija latvietes, bet seta beigās nenosargāja triju punktu handikapu, zaudējot ar 26:28. 2. setā izdevās revanšēties ar 21:18, taču 3. sets jau no paša sākuma pagāja Vācijas pludmales volejbolistu zīmē, kurām talkā nāca arī veiksme. Pieredzējušākās vācietes Šillervaina un Tilmane uzvarēja Graudiņu un Kravčenoku ar 2:1 (26, -18, 7) un svinēja panākumu arī visā posmā.

Par 2. vietu turnīrā Kravčenoka un Graudiņa nopelnīja 160 punktus pasaules rangam un rīt noteikti pakāpsies augstāk pasaules rangā. Trešo vietu izcīnīja mājinieces Dumbauskaite un Povilaitīte, kuras seta galotnē apspēlēja Karnbaumu un Natašu Nimčuku – 2:0 (23, 22).

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.