GRAUDIŅA UN KRAVČENOKA IEKĻŪST VIĻŅAS SATELĪTTURNĪRA PUSFINĀLĀ

Lietuvas galvaspilsētā Viļņā Eiropas Volejbola konfederācijas (EVK) satelītturnīra pusfinālā pēc trim uzvarām iekļuvusi Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, bet sacensības ar dalītu 13. vietu beigušas Alise Lece un Marta Ozoliņa.

Viļņas satelītturnīru abi Latvijas dueti šodien uzsāka ar savstarpējo cīņu. Jau trešo reizi sezonā Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka apliecināja, kurš šobrīd ir spēcīgākais duets Latvijā sieviešu konkurencē, uzvarot Alisi Leci un Martu Ozoliņu ar 2:0 (17, 14).

Zaudētāju zarā turnīrā ar 9. numuru izsētajām Ozoliņai un Lecei pretī stājās arīdzan pirmo cīņu zaudējušās turnīra galvenās favorītes vācietes Sandra Itlingere un Terēza Mersmane, apspēlējot latvietes ar 2:0 (14, 21). 2. setā latvietēm bija vadība ar 19:16, bet seta beigas Alisei Lecei nepadevās. No Viļņas Alise ar Martu brauks mājās ar 50 pasaules ranga punktiem un dalītu 13. vietu.

Tikmēr Graudiņa ar Kravčenoku šodien pa uzvarētāju zaru tika līdz pat 3. kārtai. Ar 8. numuru Viļņā izliktās latvietes 2. kārtā ar 2:0 (12, 18) apspēlēja vācietes Sabrinu Karnbaumu un Natašu Nimčuku (16.) un cīņā par iekļūšanu pusfinālā tikās ar vēl vienu Vācijas duetu Katarīna Šillervaina/Sinja Tilmane (4.).

Lai arī sākumā latvietes izvirzījās pārliecinošā vadībā (3:0, 7:2, 10:4), vācietes ķerot Tīnu blokā, guva sešus punktus pēc kārtas – 10:10. Tomēr Graudiņas bloks un Vācijas dueta divi pēc kārtas uzbrukumi autā deva latvietēm uzvaru 1. setā – 21:17.

2. setā rezultāta starpība ne reizi nebija lielāka par diviem punktiem, Graudiņai ar bloku noformējot iekļūšanu pusfinālā – 2:0 (17, 19).

Latvijas dueta pretinieces noskaidrosies rīt. Pusfināla sākums pulksten 12:40.

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.