PĻAVIŅŠ/REGŽA OLŠTINĀ IEKĻŪST PLAY-OFF 2. KĀRTĀ

Pasaules tūres 4 zvaigžņu turnīra izslēgšanas spēļu 2. kārtā Olštinā (Polija) šodien iekļuvuši Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, bet Jānis Šmēdiņš ar Aleksandru Samoilovu sacensības jau beiguši dalītā 17. vietā.

Uzvaru sēriju Olštinā turpināja Haralds Regža ar Mārtiņu Pļaviņu. Turnīrā ar 21. numuru izliktie latvieši ar 2:1 (-20, 17, 11) apspēlēja austriešus Martinu Ermakoru un Moricu Pristaucu-Telsnigu (28.) un izcīnīja grupā pirmo vietu, bonusā nopelnot play-off 1. kārtas izlaišanu. Rīt gan pretinieks ielozējies ne no tiem vājākajiem – turnīrā ar 11. numuru izliktie 2013. gada Eiropas čempioni spāņi Pablo Errera un Adrians Gavira.

Savukārt Olštinā ar 7. numuru izsētie Jānis Šmēdiņš ar Aleksandru Samoilovu šodien zaudēja divreiz un no turnīra izstājās. Vispirms viņi cīņā par 1. vietu grupā bija spiesti piekāpties kanādiešiem Semam Pedlovam un Semam Šahteram (10.) - 1:2 (19, -16, -11).

Līdz ar to izslēgšanas turnīrs bija jāuzsāk jau ar 1. kārtu, kurā izloze pretī piespēlēja Pļaviņa un Regžas grupā uzveiktos krievus Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu (12.).

Pēc līdzīgas cīņas 1. setā tā galotnē iegāza nespēja gūt punktus uzbrukumā, kas 2. setā izpaudās vēl vairāk. Lieliski blokā spēlēja 20 gadus vecais un 2,06 metrus garais Stojanovskis, simboliski pieliekot punktu mačam ar savu piekto(!) sekmīgo bloku setā – 2:0 (20, 12).

Šmēdiņš un Samoilovs Olštinā ieņēma dalītu 17. vietu un nopelnīja 240 pasaules ranga punktus, kā arī 3000 ASV dolārus, bet Krievijas duetam tāpat kā Erreram un Gaviram ir labas izredzes nākamnedēļ pasaules rangā apsteigt Samoilovu un Šmēdiņu.

Vairāk par sacensībām lasiet šeit.