Uz pasaules U-19 un U-21 čempionātiem pludmales volejbolā dodas trīs Latvijas pāri

Piektdien uz Taizemi, kur jau nākamajā nedēļā notiks pasaules U-19 čempionāts un uzreiz pēc tam – pasaules U-21 čempionāts, devās trīs Latvijas dueti – Varvara Brailko/Anete Namiķe, Beāte Liepājniece/Anija Ozoliņa un Olivers Bulgačs/Dāvis Teteris.

03/12/2021

Visi trīs pāri startēs gan U-19, gan U-21 čempionātā, vien jāpiemin, ka ņemot vēra to, ka sacensības vairākkārt tika pārceltas, tajās drīkstēs startēt jaunieši, kas vecāki nekā noteiktais U grupas vecums.
 
Sieviešu komanda Liepājniece/Ozoliņa uz PČ dosies trenera Toma Šmēdiņa vadībā, asistējot menedžerim Aināram Sokam. Namiķei un Brailko sava trenera līdzi nebūs, tāpēc viņām palīdzēs gan Toms Šmēdiņš, gan Atvars Vilde, kurš ir Rīgas volejbola skolas un Pludmales volejbola halles Pafbet/O-Sands komandas Bulgačs/Teteris treneris.
 
Pasaules U-19 čempionātam vajadzēja notikt jau 2019. gadā, taču tas tika atlikts Covid-19 pandēmijas dēļ, tāpat kā Tokijas olimpiskās spēles.
 
“Namiķe un Brailko ir šobrīd spēcīgākās Latvijas pludmales volejbolistes abās vecuma grupās, bet VPVK “Bloks” pārstāves Liepājniece un Ozoliņa uzvarēja atlases spēles,” par sieviešu komandas sastāva veidošanas principiem stāsta volejbolistu Šmēdiņu dinastijas pārstāvis Toms. “Namiķe tikko ir atbraukusi no ASV, bet Brailko gatavojās Latvijā, trenera Riharda Finstera vadībā. Ar Liepājnieci un Ozoliņu esam trenējušies nepilnas divas nedēļas oktobrī un tāpat arī – novembrī. Tāpat ar Beāti un Aniju desmit dienas bijām arī Maljorkā notikušajā “Beach Box Camps”, ko organizē Aleksandrs Samoilovs.”
 
“Jāredz, kādi esam uz kopējā fona un kas Covid-19 apstākļos atbrauks uz sacensībām. Anijai un Beātei U-19 sacensībās pirmais mērķis ir pamatturnīra sasniegšana. Tas nav vieglākais uzdevums, jo kvalifikācijā var trāpīties pretī viena spēcīga komanda, un turnīrs ir beidzies. Viņām tas būs pirmais starptautiskais turnīrs. Pēc tam domāsim par izkļūšanu no grupas un tālākajām spēlēm,” stāsta Toms. “Redzēsim, cik psiholoģiski viņas būs gatavas, jo tehniski daudz esam strādājuši. Viņas turklāt ir jaunākas par konkurentēm, jo viņām ir tikai 18 gadi. Arī Anetei un Varvarai, kuras U-19 sacensības sāks pamatturnīrā, svarīgi būs risināt uzdevumus pakāpeniski, no sākuma mēģinot uzvarēt grupā.”
 
“Piektdien lidojam, Taizemē veicam Covid-19 testu, dienu pavadām karantīnā, svētdien patrenēsimies un nākamajā dienā jau spēlēsim,” par laika grafiku saka Šmēdiņš.
 
Arī puišiem U-19 turnīrs būs jāsāk no kvalifikācijas.
 
“Šis turnīrs ir  mērķis, uz ko ejam divus gadus. Beidzot tas ir sasniegts, jo čempionāts vairākkārt tika pārcelts. Lielāks uzsvars uz gatavošanos sacensībām ir no septembra, kad kļuva zināms, ka turnīrs notiks,” saka Bulgača un Tetera treneris Vilde. “Manuprāt, gatavošanās periodā esam par kādiem 99% izdarījuši visu iespējamo, ņemot vērā ierobežojumus. Protams, galvenais ir U-19 turnīrs. Tas būs atbilstoši puišu vecumam. To nāksies sākt ar kvalifikāciju, kur esam izlikti ar sesto numuru. Turnīra dalībnieku sastāvs ir spēcīgs, un tāpat ir arī kvalifikācijā. Vispirms jātiek pamatsacensībās, tad jācīnās par uzvaru grupā, pēc tam – par iekļūšanu labāko sešiniekā – astotniekā.”
 
“U-21 turnīrā esam pamatsacensībās. Tas vairāk būs pieredzei. Protams, cīnīsimies par uzvaru grupā, kā arī tālāk, bet minimālais uzdevums ir tikt ārā no grupas. Tas ir ieguldījums nākotnē,” saka Vilde, uzsverot, ka viņš cer, ka šie puiši nākotnē par sevi vēl liks runāt.
 
Namiķe/Brailko abas sacensības uzsāks pamatturnīrā.
 
Vairāk par turnīru info atradīsi šeit -
U-19: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/u21-world-championships-2021
U-21: https://en.volleyballworld.com/beachvolleyball/competitions/u21-world-championships-2021/
 
Foto: Renārs Koris
 
Projekts tiek finansēts ar: 
- Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu, izmantojot Starptautiskās Olimpiskās komitejas Olimpiskās Solidaritātes mērķfinansējumu;
- Biedrība "CHARITY.LV" atbalstu projekta "Atbalsta saņemšana Junioru Pludmales volejbola izlašu sportistu dalībai Pasaules un Eiropas čempionātos U vecuma grupās" ietvaros; 
- Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu; 
- Mārupes novada domes atbalstu;
- VK Tranzīts atbalstu.