Latvijas U-18 zēnu izlase uzsāk sešu spēļu maratonu Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā

Šodien ar spēli pret Igauniju Eiropas čempionāta kvalifikācijas pirmās kārtas turnīru Erevānā uzsāks Latvijas U-18 zēnu izlase. Vienlaicīgi volejbolisti sadalīs arī Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas (EEVZA) čempionāta medaļas.

22/11/2021

U-18 izlase šoruden ir aizvadījusi divas treniņnometnes – oktobrī un pirms lidojuma uz Armēniju. Šī pati izlase Mārča Obrumana vadībā pavasarī tika līdz Eiropas U-17 čempionāta finālturnīram, jūlijā Albānijā ieņemot augsto astoto vietu. Tomēr kopš tā laika sastāvs ir mainījies, Erevānā ierindā esot astoņiem no finālturnīra dalībniekiem.
 
“Par īsu bija gatavošanās laiks. Turklāt mums, salīdzinot ar vasaru, nav divu svarīgu spēlētāju, no kuriem viens gāja laukumā pamatsastāvā. Tāpēc Gustavu Auziņu, kurš iepriekš bija “libero”, tagad mēģinām kā otrā tempa uzbrucēju. Ir nācies nedaudz pamainīt spēlētājus,” par sastāvu saka izlases galvenais treneris Mārcis Obrumans.
 
Puišu U-18 izlase (2005. gadā dzimušie un jaunāki) Obrumana vadībā uz Armēniju devās sestdien. Izlase cīnīsies par vienīgo ceļazīmi uz finālturnīru. Vēl piecas izlases Erevānā kvalificēsies otrās kārtas sacensībām.
 
“Saprotam, ka neesam atbraukuši pēc pirmās vietas. Protams, ir EEVZA čempionāta medaļas, taču šoreiz nav tik būtiski, kuru vietu no otrās līdz sestajai ieņemsim, jo visas tiks tālāk uz Eiropas čempionāta otro atlases kārtu, kas ir galvenais mērķis. Tiksim tālāk, tad varbūt būs garāks sagatavošanās periods,” uz vietu pirmajā sešiniekā mērķē treneris.
 
“Mums ir sešas spēles sešās dienās. Tāpēc labi, ka ar Igauniju un Armēniju, kas, var teikt, ir mūsu galvenie mači, spēlējam sākumā. Pēc tam jāskatās stratēģiski, kurā spēlē kurus volejbolistus laist laukumā. Sešus mačus neviens stabili nenospēlēs, tāpēc spēles laiks būs jādala. Kas mainījies pretinieku komandās, šobrīd pateikt nevaru, jo kopš Albānijas viņus neesam redzējuši,” skaidro Obrumans.
 
Turnīrā Erevānā piedalīsies septiņu valstu izlases – Latvija, Armēnija, Baltkrievija, Igaunija, Krievija, Polija un Ukraina.
 
Finālturnīrs ar 12 komandu līdzdalību notiks 2022. gada jūlijā Tbilisi.
 
Uz Armēniju devās cēlāji – Niklāvs Kristofers Kļaviņš un Ralfs Kļaviņš, diagonālie spēlētāji – Kristers Landzāns un Matīss Šalkovskis, otrā tempa spēlētāji – Gustavs Auziņš, Edvards Apsītis, Kārlis Jaundžeikars un Armands Rokjāns, pirmā tempa spēlētāji – Timurs Aisens, Marats Selivanovs un Ņikita Dimitrijevs, kā arī “libero” Roberts Lindbergs.
 
Obrumanam palīdzēs treneris Ģirts Mārtiņsons, statistiķis Aivis Kokins un fizioterapeite Ilva Mazure.
 
Latvijas spēļu grafiks*:
22.11. 14.30 Latvija – Igaunija
23.11. 14.30 Latvija – Armēnija
24.11. 12.00 Latvija – Polija
25.11. 17.00 Latvija – Baltkrievija
26.11. 17.00 Latvija – Ukraina
27.11. 12.00 Latvija – Krievija
*Latvijas laiks
 
Vairāk par puišu U-18 turnīru šeit: https://eevza.eu/volleyball/v-season-2021/eevza-championship-u-18-men-2021-yerevan-armenia/ un https://www.cev.eu/national-team/age-group-championships/u18m/