COVID-19 vīrusa izplatības novēršanas noteikumi sākot ar 11. oktobri

11. oktobrī stājās spēkā jauni COVID-19 vīrusa novēršanas noteikumi, kā arī uz 3 mēnešiem valstī tika izsludināts ārkārtas stāvoklis.

11/10/2021

Pēc Ministru kabineta (MK) 8. oktobrī pieņemtajiem Covid-19 drošības noteikumiem, Latvijas Volejbola federācija (LVF) pieņēma lēmumu uz laiku pārtraukt Latvijas Jaunatnes čempionātu un Kausa izcīņu.
 
Latvijas Čempionātu un Baltijas līgu norise turpināsies pēc iepriekš noteiktā kalendāra, kas apstiprināts LVF. Pēc MK noteikumiem (5.45.) sacensības atļauts rīkot epidemioloģiski daļēji drošā vidē jeb dzeltenajā režīmā, pieļaujot nevakcinētas personas ar derīgu, negatīvu Covid-19 testu.
 
Amatieru sacensības var tikt rīkotas, ja tās apstiprinājusi LVF un iekļautas kopējā sacensību kalendārā, ievērojot drošas sportošanas noteikumus, jeb zaļo režīmu – tikai personas ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, kā arī telpu nodrošinājums atbilst valstī noteiktajam.
 
Visa vecuma Latvijas volejbola izlases gan klasiskajā, gan pludmales volejbolā varēs uzsākt gatavošanās treniņu procesu starptautiskām sacensībām, epidemioloģiski daļēji drošā vidē.
 
Skatītāji sacensībās – klātienē iespējams apmeklēt cilvēkiem ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, iekštelpās ievērojot 2 m distanci, atbilstoši MK noteikumiem, kā arī mutes un deguna aizsargmaskas ir obligātas.
 
Sporta skolas un klubi treniņu procesu plāno atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas sniegtajai informācijai - https://www.izm.gov.lv/lv/jaunums/arkartejas-situacijas-laika-skoleni-turpinas-macibas-klatiene?fbclid=IwAR2Ml9Ggd3v7_DlqFRt6AAqRqOzRHfvcqFWKccK95QnxBboMFC4qe0fjtPE
 
MK rīkojums nr. 720 par ārkārtas situāciju valstī - https://www.vestnesis.lv/op/2021/195A.3
MK rīkojuma projekts - https://tapportals.mk.gov.lv/meetings/cabinet_ministers/fcf6c512-3504-447b-8e94-adf78e1ef302#