Pļaviņš un Točs Pasaules tūres finālturnīru noslēdz pēc grupu spēlēm

Piektdien sacensības Sardīnijas pilsētā Kaljāri noslēdza Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kuri Pasaules tūres grupu turnīrā piedzīvoja zaudējumu arī pēdējā spēlē, nekvalificēdamies ceturtdaļfinālam.

08/10/2021

Pļaviņš/Točs, kuri sacensībās tika iekļauti ar īpašo ielūgumu un bija izsēti ar desmito numuru, ar 16:21, 14:21 piekāpās nīderlandiešiem Stēfenam van de Feldes un Kristiānam Vārenhorstam (8.), kuriem tā bija trešā uzvara četros mačos.

Visā spēlē Latvijas pludmales volejbolisti ne reizi neizvirzījās vadībā. Pirmajā setā nīderlandieši panāca 5:3 un 13:8 savā labā, šo pārsvaru noturēdami līdz seta beigām – 21:16.

Otrajā setā latvieši iekrita “bedrē” pēc 2:2, kad nīderlandieši pārspēja Latvijas duetu visos spēles elementos, panākot 8:2 savā labā. Nīderlandes dueta punktu gājienu apturēja Točs ar uzbrukumu otrajā pieskārienā – 3:8. Izdevās pietuvoties līdz četru punktu atstatumam (8:12), taču ne tuvāk, nīderlandiešiem sešu punktu pārsvaru atjaunojot un saglabājot līdz seta beigām. Punktu mačam uzbrukumā pielika van de Felde uzbrukumā – 21:14.

Iepriekš latvieši ar ar 0-2 (19:21, 16:21) bija zaudējuši amerikāņiem Džeikam Gibam un Teiloram Krebam (4.), ar 0-2 (16:21, 18:21) – itāļiem Danielem Lupo un Paolo Nikolai (1.) un ar 0-2 (13:21, 17:21) – Ondržejam Perušičam un Davidam Šveineram no Čehijas (5.).

Latvijas duets grupā ierindojās piektajā vietā piecu pāru konkurencē, turnīra noslēgumā dalīdams devīto vietu.

Grupas spēles vēl nav beigušās, bet jau tagad ir skaidrs, ka ceturtdaļfinālā no A grupas iekļuva Nīderlandes, Čehijas un Itālijas dueti, bet mājās brauc latvieši un amerikāņi.

Pasaules ranga punkti šajās sacensībās netiek piešķirti.
Jau pirms turnīra bija zināms, ka Pļaviņš ar Toču nākamajā sezonā kopā nestartēs un tas ir viņu pēdējais kopīgais turnīrs.

Vienlaicīgi notiek Pasaules tūres fināls arī sieviešu konkurencē, kurā Latvija nav pārstāvēta.