Latvijas vadošo volejbola līgu komandas piesaka sevi jaunajai sezonai

22. septembrī “Studio69” telpās un Volejbols Latvija Facebook un Youtube kanālos bija iespējams vērot prezentācijas pasākumu, kurā Credit24 Meistarlīgas vīriešu un Optibet Baltijas Līgas sieviešu komandas iepazīstināja ar sevi, saviem plāniem un kopējo sagatavotības līmeni 2021./2022. gada sezonai.

24/09/2021

Šogad Credit24 Meistarlīgā startēs SK Jēkabpils Lūši, RTU Robežsardze/Jūrmala, VK Biolars/Jelgava MSĢ, kā arī DU/Ezerzeme vīriešu komandas. Savukārt Optibet Baltijas Līgā sievietēm par titulu cīnīsies RVS/LU, RSU/MVS, VK “Jelgava” un DU/miLATss.

Daļa komandu atzīst, ka šogad ir saskārušās ar grūtībām nokomplektēt komandu sastāvu. RTU Robežsardze/Jūrmala galvenais treneris Raimonds Vilde minēja, ka, lai gan viņu komandā brīvas vietas vēl ir, varētu teikt, ka komanda ir nokomplektēta.

Savukārt VK Biolars/Jelgava MSĢ menedžeris Andrejs Jamrovskis uzsvēra, ka šogad sastāvs ir nokomplektēts labāk nekā jebkad. Ja iepriekšējos gadus klubam bija grūtības savākt virs 10 cilvēkiem pieteikumā, tad šogad, pateicoties tam, ka Biolars/Jelgava MSĢ kļuvusi par MSĢ bāzes klubu, viņiem jau šobrīd ir 18 cilvēki pieteikumā. Papildus tam, jāpiezīmē, ka par kluba galveno treneri šogad kļuvis Lauris Iecelnieks.

Arī Optibet Baltijas Sieviešu līgā vairākiem klubiem starpsezonā ir notikušas būtiskas sastāvu izmaiņas. Pēc bērniņa piedzimšanas RSU/MSV komandas sastāvā atgriežas viena no vispieredzējušākajām spēlētājām Rūta Zīle. Savu trešo sezonu šajā komandā aizvadīs Anija Jurdža, bet Lindai Šteinbergai tā būs jau ceturtā sezona. Šī abas komandas spēlētājas, kā arī Megija Dambrehte un Anna Rīta ir šī gada izlases kandidātes.

Arī VK “Jelgava” komandas sastāvā atgriežas divas spēlētājas pēc bērna piedzimšanas, taču divas ir atstājušas komandu, bet trīs nākušas klāt – Līva Brēdika, Liene Roziņa un Krista Paegle.

Savukārt RVS/LU komandas sastāvu šogad papildinās 6 jaunas spēlētājas – Anželika Ivanova, Anastasija Andrjuščenko, Aleksandra Dubrovska, Katrīna Ķetlere, Arina Sosinoviča un Junora Vagele. Tomēr vislielākās pārmaiņas notikušas DU/miLATss komandas sastāvā. Komandas galvenā trenere Žanna Žanegina ziņoja, ka komandu atstājušas 5 spēlētājas, savukārt klāt nākušas 7 jaunas spēlētājas. Šogad komandai pievienojusies arī 14 gadus jaunā spēlētāja Līva Ēbere. Viņā tiek saskatīts liels potenciāls un komandas trenere tic, ka pēc 4 gadiem viņa būs ļoti laba pludmales un zāles volejbola spēlētāja.

Arī Credit24 Meistarlīgu komandas papildinājušas un nomainījušas savus sastāvus. Lai gan DU/Ezerzeme komandu pametuši 4 spēlētāji, tai pievienojušies arī 5 jauni spēlētāji, no kuriem 2 ir leģionāri – Ņikita Zamorski (Baltkrievija) un Nazars Hetmans (Ukraina). Savas gaitas komandas sastāvā turpinās arī Andris Širjakovs, Dmitrijs Meinards, Vadims Mejkovs, Antons Nazarovs, Mārtiņš Jansons un Rihards Puķītis.

Savukārt RTU Robežsardze/Jūrmala komandu papildinās 4 spēlētāji no DU/Ezerzeme komandas un 2 spēlētāji no VK Biolars/Jelgava MSĢ – Maksims Morozovs un Gatis Slavēns. Komandas pamatā palikuši 5 spēlētāji – Roberts Kļaviņš, Vladimirs Visockis, Jēkabs Dzenis, Patriks Pinka un Aleksandrs Avdejevs.

SK Jēkabpils Lūši komandu papildinās spēlētājs no Ukrainas – Maksym Vedashenko. Savukārt komandu turpinās pārstāvēt vadošie volejbola spēlētāji no Jēkabpils novada – Zigurds Adamovičs, Vladislavs Blumbergs, Pāvels Jemeļjanovs un Dāvis Melnis.

VK Biolars/Jelgava komanda sastāv no MSĢ audzēkņiem. Uz pasākumu komandu pārstāvēt ieradās 2 no jaunajiem komandas spēlētājiem - Verners Kļaviņš un Klāvs Vilde, kuri šogad komandai palīdzēs cīnīties par uzvaru Credit24 Meistarlīgā.

Lai gan komandu mērķi šajā sezonā ir dažādi, tomēr dažam komandām (RTU Robežsardze/Jūrmala, RVS/LU un VK Biolars/Jelgava MSĢ) tas izrādās vienots - sagatavot labus un spējīgus volejbola spēlētājus Latvijas izlasei. VK Biolars/Jelgava MSĢ galvenais treneris Lauris Iecelnieks ziņoja, ka komanda vēlētos, lai pēc gada vai diviem izlasi papildinātu jauni spēlētāji arī no viņu puses. Savukārt DU/Ezerzeme spēlētājs Andris Širjakovs minēja, ka viņu mērķis šajā sezonā ir tikt Latvijas kausa un Latvijas Čempionāta finālā, kā arī spēlēt Credit24 Meistarlīgas izslēgšanas spēlēs.