Olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvēji Pļaviņš un Točs neturpinās spēlēt kopā

Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs nolēmuši neturpināt sadarbību, līdz ar to 6.-10. oktobrī ieplānotais Pasaules tūres finālposms būs viņu pēdējais kopīgais turnīrs.

15/09/2021

Par sadarbības neturpināšanu izlēma drīz pēc olimpiskajām spēlēm, bet paziņoja tikai tagad. Abi turpinās spēlēt ar citiem pāriniekiem, par kuriem tiks paziņots vēlāk.
 
Edgars Točs: "Šķiramies kā draugi, nekāda naida nav, bet dažreiz labāk izšķirties. Mums ar Mārtiņu ir normālas attiecības. Bija vienošanās spēlēt kopā līdz olimpiskajām spēlēm, to mēs izdarījām un sasniedzām arī rezultātu. Pirmajos turnīros bija augšupeja, pēc tam varbūt vairs negāja tik labi, bet tagad ir izaicinājumu laiks. Dažreiz viss jāpamaina, lai neiestagnē un viss iet uz priekšu.  Uz pārmaiņām jāskatās no gaišās puses, tāpēc skatos pozitīvi. Domāju, ka turpinājumā arī sparingosim un aizvadīsim kādu treniņu kopā."
 
Mārtiņš Pļaviņš: "Ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm izcīnījām 2019. gadā, bet kopš tā laika mums bija lejupslīde. Šogad rezultāti bija švaki, to varēja norakstīt uz traumām, bet emocionāli kaut kā likās… Vēl šodien ar Edgaru runājām, viņš teica, ka lēmums pareizs. Man ir tikai viens mērķis - olimpiskās spēles. Nezinu, vai tagad ir pārliecība vienam par otru, ka mums iespējama komandas izaugsme, lai tiktu uz Parīzes spēlēm. Kad sākām spēlēt kopā, tad bija mērķis progresēt, likās, ka viss notiks un ir laba iespēja, taču tagad tās sajūtas vairs nav tādas. Bet mums abiem joprojām patīk pludmales volejbols. Ja būsim tīkla pretējās pusēs, tad varbūt būs cits azarts un emocijas, kas viņa un manu sportisko karjeru pavilks uz priekšu - bet to es vairāk saku par sevi. Lielākais izaicinājums ir būt labā formā. Gadi iet, bet jūtos labi, viss kārtībā, esmu gatavs cīnīties trīs gadus, gatavs jauniem izaicinājumiem."
 
2012. gada 9. augustā Londonas olimpiskajās Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš izcīnīja trešo vietu, pēc desmit dienām triumfēja Stare Jablonku "Grand Slam" posmā, bet turpinājumā sāka spēlēt kopā ar citiem pāriniekiem. "Toreiz tas bija negaidīts lēmums, tajā brīdī varbūt nezināju, ko un kā darīt. Tagad esmu gudrāks un pieredzējušāks," šķiršanās situāciju paralēles komentē Pļaviņš. "Pēc Tokijas olimpiskajām spēlēm mēs apsēdāmies un izrunājām."
 
Edgars Točs no 2013. līdz 2017. gadam spēlēja kopā ar Rihardu Finsteru, bet pēc tam apvienojās komandā ar Mārtiņu Pļaviņu un uzvarēja pirmajā lielajā kopīgajā turnīrā, kas 2018. gada janvārī notika Hāgas hallē Nīderlandē. Arī nākamajās divās sacensībās Pļaviņš/Točs nokļuva uz pjedestāla, turpinājumā joprojām sasniedza labus rezultātus un 2019. gada septembrī izcīnīja Tokijas olimpisko spēļu kvotu.
 
Tokijas olimpiskajās spēlēs Pļaviņš/Točs sāka ar uzvaru bez cīņas, jo pozitīva Covid-19 testa dēļ čehi Ondržejs Perušičs/Dāvids Šveiners tajā mačā nedrīkstēja startēt. Pēc tam mūsu pludmales volejbolisti ar 2-1 (13:21, 21:19, 15:11) pieveica pasaules čempionus Vjačeslavu Krasiļņikovu/Oļegu Stojanovski un ar 0-2 (18:21, 16:21) zaudēja meksikāņiem Hosē Gaksiolam/Hosē Rubio, ieņemot otro vietu B grupā.
 
Olimpisko spēļu astotdaļfinālā Latvijas pludmales volejbolisti ar  2-0 (21:19, 21:18) pārspēja brazīliešus Evandru/Brunu Šmitu, ceturtdaļfinālā ar 2-0 (21:16, 21:19) apspēlēja brazīliešus Alisonu/Alvaru Filju, bet pusfinālā ar 0-2 (15:21, 16:21) zaudēja nākamajiem olimpiskajiem čempioniem Andersam Molam/Kristianam Serumam. Bronzas mačā Pļaviņš/Točs ar 0-2 (12:21, 18:21) piekāpās šosezon lieliski spēlējošajiem katariešiem Šerifam Junusem/Ahmedam Tidžanam un ieguva augsto ceturto vietu.
 
6.-10. oktobrī Itālijas pilsētā Kaljāri ieplānotais Pasaules tūres finālposms būs viņu pēdējais kopīgais turnīrs, uz ko Pļaviņš/Točs saņēma īpašo ielūgumu. "Teicu, ka 90 pret 10 tiksim iekšā. Un tikām! Vienā gadā iekļuvām pēc reitinga, bet šogad mums iedeva ielūgumu," atklāj Edgars Točs un paslavē Latvijas nacionālo pludmales volejbola izlašu koordinatori Sandru Selgu. "Kad lidojām uz Eiropas čempionātu, Sandra pateica, ka aizsūtīja pieteikumu uz īpašo ielūgumu. Liels paldies! Viņa reāli ir mūsu pludmales volejbola diplomāte."
 
Uzreiz pēc olimpiskajām spēlēm federācija uzrakstīja pieteikumu uz īpašo ielūgumu, pamatojot, kāpēc būtu jādod tieši attiecīgajai komandai. "Tad vēl nebija zināms, ka nākamgad spēlēsim citos sastāvos," informē Mārtiņš Pļaviņš. "Tika norādīts pamatojums - ceturtā vieta olimpiskajās spēlēs. Esam ļoti priecīgi, ka mums iedeva iespēju vēl šogad uzspēlēt pret pasaules "top" komandām. Vēl aizbrauksim uz pēdējo kopīgu turnīru."
 
Foto: LOK