Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionāta astotdaļfinālā zaudē Itālijai

Latvijas izlase savā pēdējā spēlē Eiropas meistarsacīkšu finālturnīrā piekāpās Itālijas valstsvienībai ar 0-3 (14:25, 13:25, 16:25). Pēdējo spēli čempionātā Čehijas pilsētā Ostravā Latvijas izlasei uzsāka Toms Švans, Kristaps Šmits, Deniss Petrovs, Atvars Ozoliņš, Gustavs Freimanis, Hermans Egleskalns, kā arī “libero” Ingars Ivanovs.

12/09/2021

Pirmajā setā līdz 11:11 ritēja līdzīga cīņa, bet tad itāļi veica 6:1 izrāvienu, Latvijas volejbolistiem uzbrukumā nespējot dabūt bumbu līdz labi blokā un aizsardzībā spēlējošo itāļu laukuma puses grīdai. Sets beidzās ar Danieles Lavias uzbrukumu – 25:14. Šmits ar trim gūtiem punktiem bija vienīgais Latvijas komandā, kas setā guva vairāk par vienu punktu. Itāļiem pa pieciem punktiem setā guva Alesandro Mikeleto un Daniele Lavia.

Otrajā setā, latviešiem pieklibojot servju uzņemšanai, itāļi jau no seta sākuma uz katru pretinieku gūto punktu atbildēja ar diviem, pēc labi spēlē iegājušā otrā tempa spēlētāja Frančesko Rečines uzbrukumu panāca 25:13.

Latvijai pa trim punktiem guva Dardzāns, kurš pirmajā setā nāca Egleskalna vietā, un Freimanis. Itāļiem četrus punktus sakrāja Rečine.

Trešo setu pirmā tempa pozīcijā Freimaņa vietā uzsāka Renārs Jansons, bet Romāna Sauša vietā, kurš uz maiņu devās laukumā otrā seta nogalē, atkal laukumā spēlēja Šmits.

Pēc diviem Šmita blokiem pret itāļu diagonālo spēlētāju Džulio Pinali un Jansona uzbrukuma pirmajā tempā Latvija panāca 3:1 vadību. Tomēr drīz itāļi guva četrus punktus pēc kārtas, pirmo reizi setā iegūstot vadību – 8:5. Ar vēl vienu četru punktu sēriju Itālija panāca 14:8 savā labā, viegli uzvarot setā ar 25:16 un iekļūstot ceturtdaļfinālā. Itāļu pretinieki šodien noskaidrosies Bulgārijas un Vācijas mačā.

Latvijai rezultatīvākais ar septiņiem punktiem, no kuriem divi trešajā setā gūti blokā, bija Šmits, bet itāļiem 13 punktus sakrāja Lavia.

“Mēs nospēlējām savā līmenī, tikām astotdaļfinālā,” pēc spēles ar Itāliju teica Latvijas komandas galvenais treneris Avo Kēls. “Tāds ir to komandu liktenis, kuras grupā ieņem ceturto vietu. Tās “play-off” spēlē pret grupu pirmajām komandām. Pirmo desmit komandu klase tomēr ir daudz augstāka nekā mums šobrīd.”

“Kaut ko vairāk šodien izdarīt traucēja Itālijas spēlētprasme. Katra komanda spēlē tā, kā tai ļauj pretinieks, un pretinieks ļoti kvalitatīvi šodien spēlēja aizsardzībā, servju uzņemšanā un uzbrukumā. Tas, cik grūti viss bija un cik ātri viss beidzas, tāpat kā pret Franciju un Vāciju, tas spēlētājiem jāpatur galvās, lai sasniegtu to, kā mums vēl pietrūkst,” pozitīvo pēdējos trīs zaudējumos Eiropas topa komandām saskata Igaunijas speciālists.

“Par Latvijas izlases nākotni esmu optimistiski noskaņots, jo gandrīz visi izlases spēlētāji sezonu aizvadīs normālās līgās. Un domāju, ka volejbolisti, kuri pēc klubu sezonas pavasarī atgriezīsies izlasē, atkal būs spēruši soli vai divus uz priekšu,” saka treneris.

Jau pirmdien Latvijas izlase atgriezīsies Latvijā. Lidmašīna no Vīnes izlidos Latvijas laika plkst.11.25, pēc divām stundām plkst. 13.20 piezemējoties Rīgā. Līdzjutēji tiek aicināti sagaidīt volejbolistus pie lidostas ēkas.