Pļaviņš un Točs iegūst “wild card” Pasaules tūres finālposmam Sardīnijā

No 6. – 10. oktobrim, Sardīnijas pilsētā Kaljāri (ITA) norisināsies 2021. gada Pasaules tūres sezonas fināls, kurā piedalīsies visi stiprākie pasaules pludmales volejbola dueti, tostarp arī Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs.

09/09/2021

Latvijas duets, kurš pasaules rangā šobrīd ieņem 36. vietu vakar, 8. septembrī kopā ar Itālijas pludmales volejbola duetu Karambulu/Rosi (pasaules rangā 27. vieta) saņēma speciālu ielūgumu uz Pasaules tūres finālposmu, kurš bija paredzēts jau šajā nedēļā, taču Covid-19 dēļ tika pārcelts uz oktobra sākumu, lai nodrošinātu drošu sacensību norisi.
 
Pasaules tūres finālposmā piedalīsies 10 komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē. Pirmās 8 komandas ir stiprākās pēc FIVB ranga punktiem, taču atlikušās divas vietas tika izlozētas kā “wild card”, tādējādi komandām ar mazāku ranga punktu skaitu iegūstot iespēju cīnīties par fināla medaļām. Jāmin, ka vienīgā TOP 8 komanda, kas nepiedalīsies finālposmā ir krievu duets Krasiļņikovs/Stojanovskis, kuri pēc FIVB ranga punktiem ierindojas 6. vietā. Savu dalību turnīrā krievu spēlētāji atteikuši medicīnisku iemeslu dēļ.
 
Finālturnīra tabulā ar pirmo numuru izlikti Kataras pārstāvji Šerifs/Ahmeds, otrajā vietā ierindojas Olimpiskie čempioni Mols/Sorums, trešie Amerikas Savienoto valstu duets Krabs/Gibs. Mūsu Latvijas pārstāvji Pļaviņš/Točs tabulā izlikti ar 10. kārtas numuru.
 
2020. gadā sacensības Covid-19 epidēmijas dēļ nenotika, bet 2019. gadā vīriešu turnīrā uzvaru svinēja pasaules čempioni no Krievijas Krasiļņikovs un Stojanovskis. Sievietēm uzvarēja Vācijas duets Laura Ludviga/Margareta Kozuha.
 
Sieviešu sacensībās Latvija diemžēl nebūs pārstāvēta.
 
Plašāka informācija pieejama - https://en.volleyballworld.com/en/beachvolleyball/worldtour/2021/mita2021/men/teamsinfo/maindraw
Foto: F64