Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionāta grupu turnīru beidz ar zaudējumu Francijai

Latvijas izlase Eiropas meistarsacīkšu finālturnīra pēdējā grupas spēlē Tallinā piekāpās Francijas valstsvienībai ar 0-3 (18:25, 14:25, 17:25). Pēdējo spēli Tallinā Latvijas izlasei Tallinā uzsāka Toms Švans, Kristaps Šmits, Deniss Petrovs, Edvarts Buivids, Gustavs Freimanis, Kristers Dardzāns, kā arī “libero” Ingars Ivanovs. Salīdzinot ar maču pret Vāciju, starta sešiniekā Kristapa Platača vietā bija Dardzāns.

08/09/2021
Pirmajā setā Latvija ne reizi nebija vadībā, vairākkārt panākot neizšķirtu. Pēdējoreiz tas notika, kad Freimanis nobloķēja Ngape – 6:6. Pēc tam Francija pakāpeniski palielināja pārsvaru, panākot 25:18. Latvijas izlasē sešus punktus bija guvis Šmits, piecus – Dardzāns. Pretiniekiem rezultatīvākais ar pieciem punktiem bija Žans Patrī.
Otrajā setā pēc 5:12 Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls sāka maiņas, Petrova vietā laukumā sūtot Edvīnu Skrūderu, Dardzāna vietā – Kristapu Plataču, vēlāk Buividu nomainot Atvaram Ozoliņam un Šmitu – Romānam Saušam. Sets beidzas ar 25:14 olimpisko čempionu labā. Arī šajā setā pirms nomainīšanas rezultatīvākais ar trim punktiem bija Šmits, bet francūžiem piecus punktus sakrāja Ervins Ngape.
Trešajā setā laukumā nāca arī pirmā tempa spēlētājs Renārs Jansons, bet neilgi pirms cīņas beigām debiju čempionātā piedzīvoja arī 17 gadus vecais “libero” Artems Petrovs. Sets beidzās ar 25:17 Francijas labā. Latvijai rezultatīvākais ar deviņiem punktiem bija Šmits, par punktu mazāk sakrāja Dardzāns, bet pieci punkti Freimaņa kontā. Pretinieku rindās pa 11 punktiem sakrāja Ervins Ngape un Nikolā Legofs, desmit punktus – Patrī.
“Bija redzams, ka tie ir olimpiskie čempioni. Mūsu puiši reizēm laukumā nesaprata, kas notiek – tik ātri viss norisinājās. Ļoti laba spēle, lai paskatītos, kā izskatās čempioni un kā – mēs,” pēc cīņas teica Latvijas valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls. “Manuprāt, vāciešiem vakar serves spēka ziņā bija pat labākas. Varbūt francūžiem šodien tās bija viltīgākas, taču pārāk daudz kļūdu mums tomēr bija servju uzņemšanā. Ja paskatāmies, kā spēlēja īsti čempioni, tad redzējām aizsardzības darbības, pēc kurām bumba palika spēlē. Mums tas neizdevās. Tā ir atšķirība meistarībā,” norādīja Kēls.
“Varēja just, ka pretinieku klase ir augsta. Tomēr domāju, ka viņi mūs arī drusciņ piesaudzēja. Ar servēm viņi ļoti neriskēja, viņiem droši vien uzdevums bija pārservēt tīklam. “Pirmie tempi” Francijai izskatījās ļoti agresīvi. Bija jūtams pārākums pār mūsu pirmā tempa spēlētājiem. Viņi, protams, servju uzņemšanā bija daudz labāki par mums, un tas izteica daudz ko,” uz pretinieku pārākumu norādīja arī Latvijas rezultatīvākais spēlētājs šajā mačā Kristaps Šmits.
Tagad komandai atliek vien gaidīt, vai favorīti – Francija un Vācija – rītdien spēs pieveikt attiecīgi Igauniju un Slovākiju. D grupā četras spēlēs 12 punkti ir Francijai, deviņi – Vācijai. Piecās spēlēs septiņi punkti ir Horvātijai, pieci – Latvijai, bet pa trim punktiem četrās cīņās sakrājusi Slovākija un Igaunija.