Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionātā Tallinā zaudē Vācijai

Eiropas čempionātā Tallinā Latvijas izlase piekāpās Vācijas valstsvienībai ar 1-3 (22:25, 19:25, 27:25, 17:25). Spēli Latvijas izlasē uzsāka Toms Švans, Kristaps Šmits, Edvarts Buivids, Gustavs Freimanis, Kristaps Platačs, Deniss Petrovs, kā arī “libero” Ingars Ivanovs. No ierastā pamatsešinieka laukumā spēles sākumā devās vien Petrovs un Švans.

07/09/2021
Spēles pirmo punktu guva Šmits blokā, taču ar spēcīgām Linusa Vēbera servēm Vācija panāca 4:2 savā labā. Pēc Šmita “eisa” Latvija panāca 5:5, pēc tam vēl vairākas reizes izcīnot neizšķirtu, bet vadībā netiekot.

Līdzīga cīņa turpinājās gandrīz līdz seta beigām, par izšķirošo faktoru kļūstot vairākām netveramām vāciešu servēm, Vācijai uzvarot setu ar 25:22. Ar sešiem punktiem rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Šmits, bet vāciešiem astoņus punktus guva Vēbers.

Otro setu ar vadību sāka Vācija, taču pēc Petrova netveramas serves rezultāts tika izlīdzināts – 8:8. Lielāku pārsvaru vācieši ieguva seta vidū (15:11), to noturot līdz seta beigām – 25:19.

Šajā setā rezultatīvākais Latvijai ar četriem punktiem bija Buivids, kamēr pretiniekiem piecus punktus guva komandas kapteinis Kristians Fromms.

Arī trešais sets sākās ar Vācijas nelielu pārsvaru, latviešiem vairākkārt panākot neizšķirtu. Tomēr pēc Fromma sitiena autā pirmoreiz kopš spēles sākuma izdevās izvirzīties vadībā – 11:10. Pēc Buivida uzbrukuma rezultāts bija vēl patīkamāks – 15:11. Pēc vēl četriem pēc kārtas gūtiem punktiem un Buivida uzbrukuma Latvija panāca 19:12 pārsvaru.

Tomēr ar spēcīgām Vēbera servēm Vācija ne tikai panāca pretiniekus, bet arī ieguva mačbumbu – 24:23 viņu labā. Tomēr veiksmes limitu servēs šajā setā vācieši jau bija izsmēluši, Buividam ar ātru sitienu panākot 27:25 un pirmo uzvarēto setu šajā spēlē. Septiņus punktus setā guva Buivids, piecus – Šmits.

Ceturtajā setā pēc pāris vāciešu kļūdām Latvija panāca 4:2 vadību, tomēr trīs punktus uzreiz guva vācieši – 5:4. Lai arī latvieši cīnījās par katru punktu, “vācu mašīna” tomēr savu panāca, pēc Rubena Šota uzbrukuma sitiena svinot uzvaru setā ar 25:17 un spēlē ar 3-1.

Rezultatīvākais Latvijas komandā bija Buivids, kurš guva 19 punktus, pēdējā setā sakrājot četrus no tiem. Tāpat kā dienu iepriekš 13 punkti tika Šmitam, bet pa sešiem punktiem sakrāja Platačs un Švans, kurš trīs punktus guva blokā. Pretinieku rindās Vēbers sakrāja 18 punktus, no kuriem pieci gūti ar servi.

“Visi pamatsastāvā laukumā nākušie volejbolisti jau bija izmēģināti mačos pret Slovākiju vai Horvātiju. Skaitļi statistikas ailēs viņiem bija gana labi. Pret Slovākiju jau Šmits spēlēja daudz, Buivids – tikai epizodiski. Un mēs neuzzināsim, kā būtu bijis, ja laukumā būtu citi spēlētāji. Tomēr viens ir skaidrs, ka šodien šie spēlētāji, šī izlase spēlēja ar tādu noskaņojumu, kā bija jāspēlē mačos pret Horvātiju un Slovākiju. Šoreiz mēs varējām spēlēt brīvi, un droši vien tas palīdzēja. Šodien nospēlējām ļoti labi,” pēc cīņas apmierināts ar savas izlases sniegumu bija Latvijas valstsvienības treneris Avo Kēls.

“Man patika spēle, patika tas, ka varējām to baudīt. Ar čaļiem runājām, ka nav jāstreso un ir jāpriecājas par katru iegūto punktu. Beigu beigās spējām aizķerties aiz setiņa un pakutināt viņiem nervus. Rezultāts nav mums par labu, bet pierādījām, ka varam aizķerties pret topa komandu. 2017. gadā viņi bija Eiropas vicečempioni. Respektu esam nopelnījuši, un varbūt uz mums skatīsies nedaudz citādāk, un varbūt vēl kādam spēlētājam būs iespēja apliecināt sevi ārpus Latvijas,” pēc spēles teica mača rezultatīvākais spēlētājs Edvarts Buivids.

D grupām pa trim uzvarām ir Francijai trijās un Vācijai – četrās spēlēs. Četrās spēlēs pieci punkti ir vienu uzvaru guvušajai Latvijai, Slovākijai trijās spēlēs ir trīs punkti, bet pa diviem punktiem iekrājusi Igaunija un Horvātija.

Pēdējā grupas spēlē 8. septembrī Latvija tiksies ar olimpisko čempioni Franciju.