Latvijas volejbola izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā Tallinā zaudē Slovākijai

Eiropas čempionātā Tallinā Latvijas izlase piekāpās Slovākijas valstsvienībai – 2-3 (18:25, 25:23, 25:13, 19:25, 7:15). Nozīmīgo spēli Latvijas izlasei cīņā par izslēgšanas spēlēm Tallinā uzsāka ierastais pamatsešinieks – Deniss Petrovs, Hermans Egleskalns, Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Toms Švans un Renārs Pauls Jansons, kā arī “libero” Ingars Ivanovs.

06/09/2021

Pirmajā setā Latvija ne reizi nebija vadībā, slovākiem pamazām palielinot pārsvaru un uzvarot ar 25:18. Labi darbojās slovāku bloks, kuru caursist izdevās reti. Rezultatīvākais Latvijai ar četriem punktiem bija Egleskalns, bet trīs punktus guva Ozoliņš, kuru seta otrajā pusē nomainīja Kristaps Šmits. Tikmēr pretiniekiem astoņus punktus, uzbrūkot ar 75% efektivitāti, guva Matejs Patāks.

Arī otrais sets sākās ar slovāku pārsvaru – 3:0. Slovākiem noturot vairāku punktu pārsvaru, seta vidū Sauša vietā tika sūtīts Šmits. Tas deva rezultātu, no 14:19 panākot 23:23 un slovākiem pieprasot pārtraukumu.

Pēdējos četrus punktus setā guva Latvija, vispirms divreiz uzbrukumā izceļoties Ozoliņam, bet pēdējos punktus sakrājot blokā un punktu setam ar bloku pieliekot komandas kapteinim Švanam – 25:23.

Pa sešiem punktiem setā guva Egleskalns un Ozoliņš, bet slovākiem piecus punktus sakrāja Peters Mihalovičs.

Trešo setu ar 1:0 vadību sāka slovāki, nobloķējot Egleskalns uzbrukumu, taču tūlīt Latvija uzbrukumā, blokā un ar Švana “eisu” panāca 5:1. Pēc Šmita netveramas serves šķērsām laukumam tika panākta 8:3 vadība, un seta turpinājumā rezultāta starpība pieauga, slovāku trenerim izkarot balto karogu un sākot maiņas. Latvija guva arī pēdējos piecus punktus setā, pēc Švana bloka nokautējot pretiniekus ar 25:13.

Ceturto setu ar bloku uzsāka Egleskalns, taču turpinājumā slovāki pēc Patāka netveramas serves panāca 9:3 slovāku labā. Atlikušajā seta gaitā slovāki pārsvaru noturēja, uzvarot ar 25:19. Egleskalns (seši punkti) un Šmits (četri) guva desmit no komandas gūtajiem 14 punktiem, kamēr pretiniekiem ar septiņiem punktiem “spīdēja” Filips Gavenda.

Izšķirošo setu “otro tempu” pozīcijā Latvijai sāka Ozoliņš ar Šmitu, pēdējam uzbrukumā izvirzot Latviju vadībā ar 1:0. Tomēr pēc diviem Patāka uzbrukumiem slovāki panāca izšķirošo 6:1 pārsvaru. Pietuvoties neizdevās, Latvijai otro spēli pēc kārtas zaudējot piecos setos.

Rezultatīvākais Latvijas komandā bija Egleskalns, kurš trešo spēli pēc kārtas guva 21 punktu, no kuriem divi tika sakrāti blokā. Ozoliņš guva 15 punktus, izceļoties ar četriem blokiem. 13 punkti tika Šmitam, desmit – Švanam, divus punktus gūstot ar servi un četrus – blokā.

Pretinieku rindās Patāks sakrāja 19 punktus, no kuriem četri gūti blokā.

“Es nezinu, kas notika pirmajā pusotrā setā. Nez kāpēc mūsu emocionālais fons netur. Ja mēs emocionāli neizturam, tad nestandarta vai augstās bumbas reizēm iznāk apstrādāt labi, reizēm – ļoti slikti. Tā ir meistarība. Tātad šobrīd mēs vēl neesam gatavi, lai izkļūtu no grupas. Tāda ir šā brīža realitāte,” pēc spēles komandas sniegumu komentēja Latvijas izlases galvenais treneris Avo Kēls.

D grupām pa divām uzvarām ir Vācijai un Francijai, kuras guvušas maksimāli iespējamos sešus punktus. Trijās spēlēs pa vienai uzvarai ir piecus punktus guvušajai Latvijai, Slovākijai ar trim punktiem, kā arī pa diviem punktiem iekrājušajām Igaunijai un Horvātijai. 7. septembrī Latvija tiksies ar Vāciju un 8. septembrī – ar olimpisko čempioni Franciju.