Ar 96 komandu līdzdalību noslēdzies Vasaras spēļu volejbolā bērniem un jauniešiem finālturnīrs

Ozolniekos tikās katras grupas 16 spēcīgākās komandas. Uzvarētāji zēnu un meiteņu konkurencē tika noskaidroti U-11, U-13 un U-15 grupās.

01/09/2021

Sacensības, kas agrāk bija pazīstamas ar nosaukumu “TIO Volejs”, “PŪRE Chocolate” un “Kinder Volley Fest” un šādā formātā notiek jau 16. gadu, rīko Latvijas Volejbola federācija (LVF) ar mērķi iesaistīt bērnus un jauniešus brīvdabas volejbola aktivitātēs, popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un dāvāt viņiem sacensības kā volejbola svētkus.
 
Atlases sacensībās Kuldīgā, Gulbenē, Jelgavā un Siguldā šovasar piedalījās 171 komanda, no kurām finālā iekļuva 96 labākās, finālturnīrā 30. augustā Ozolnieku vidusskolas stadionā uz 12 laukumiem aizvadot 288 spēles.
 
Zēniem U-15 grupas sacensībās uzvaru Ozolniekos svinēja Normunda Šultes trenētie “Gaujas zēni” no Siguldas Valsts ģimnāzijas ar Matīsu Šalkovski, Kārli Jaundžeikaru, Kristoferu Jonasu un Jorenu Stūri sastāvā. Viņi apsteidza Cēsu pilsētas Sporta skolas un Tukuma Sporta skolas apvienoto komandu “Bloks” un Vecumnieku novada DSS vienību “Vecumnieki”.
 
U-15 meiteņu konkurencē pirmo vietu izcīnīja VK “MiLATss”/Preiļu novada BJSS komanda “MiLATss”, kurā treneres Intas Rumakas vadībā spēlēja Eva Elizabete Brokāne, Jeļizaveta Izotova, Enija Rumaka un Megija Rumaka. Otro vietu izcīnīja Kuldīgas novada sporta skolas komanda “Amplitūdas”, trešo – Liepājas Sporta spēļu skolas komanda “Pienenes”.
 
U-13 zēnu grupā panākumu svinēja Jēkabpils Sporta skolas vienība “Bono” trenera Gunta Grigaļa vadībā, laukumā ejot Emīlam Ieviņam, Renāram Jaksonam, Kristeram Elksnim, Raineram Veipam un Emīlam Vasiļauskam. Otro vietu ieņēma Daugavpils BJSS komanda “Buzz”, trešo – Talsu NSS/Dundagas komanda “Vektors/Dundaga”.
 
Meitenēm šajā grupā uzvaru svinēja Līvānu BJSS komanda “Līvāni” Vitas Škoļiņas vadībā. Vienībā spēlēja Ance Bikše, Anna Roga, Alīna Vasiļjeva, Marta Griķe un Evelīna Bērzkalna. Otro vietu izcīnīja Kuldīgas novada sporta skolas komanda “Šmegamains”, bet trešajā vietā ierindojās Liepājas Sporta spēļu skolas vienība “Lakstīgalas”.
 
“Uzvarējām visas spēles. Turnīrā nebija viegli, jo jau kvalifikācijā grupā bijām kopā ar Daugavpils un Smiltenes komandām. Finālsacensībās laikam bija pat vieglāk, jo liekas, ka dažas komandas neatbrauca,” par panākumu saka trenere Vita Škoļina.
 
“Pusfināls pret Kuldīgas komandu bija diezgan līdzīgs, taču izrāvāmies priekšā, un beigās jau bija skaidrs, ka uzvarēsim, jo atlikušajā laikā vairs nebija iespējams atspēlēties. Otru Kuldīgas komandu vinnējām finālā,” galveno cīņu gaitu apraksta trenere, piebilstot, ka “mums paveicās finālspēlē, jo mēs iepriekš daudz bijām spēlējušas pludmales volejbolu un spēlējām saulesbrillēs. Tieši tobrīd uzspīdēja saule, un pretinieces nevarēja uzņemt servi. Saules faktors šoreiz nospēlēja par labu mums.” Aizpagājušajā gadā šīs pašas meitenes uzvarēja U-11 grupā.
 
Jaunāko volejbolistu – U-11 – sacensībās zēniem pirmo vietu ieņēma Paula Jurika trenētā Liepājas Sporta spēļu skolas komanda “Liepāja”, apliecinot kursu uz volejbola tradīciju atjaunošanu pilsētā. Uzvarētāju rindās spēlēja Kārlis Juriks, Gustavs Auziņš un Sandis Pusaudzis. Cīņā par uzvaru viņi apsteidza divas Jēkabpils Sporta skolas komandas – “Lūšus” un “Mazos lūšus”.
 
“Kvalifikācijā mums īsti pretinieku nebija, jo iepriekšējos gados šie puiši spēlēja pie vecākiem volejbolistiem. Finālsacensībās niknākie pretinieki bija Jēkabpils “lūši” Aivja Kokina vadībā,” par savas komandas ceļu uz uzvaru saka Pauls Juriks. “Pusfinālā pēdējās sekundēs knapi uzvarējām “Lūšu” pirmo komandu, bet finālā pret otro komandu gāja diezgan viegli.”
 
Volejbola treneru dinastijas trešais pārstāvis piebilst, ka ļoti maz sanāca gatavoties, jo pats treneris bija atvaļinājumā: “Tikai vienu treniņu sarīkojām. Taču puiši paši vasarā ņēma tīklu, nesa uz laukumu un smiltīs trenējās.”
 
U-11 grupā meitenēm uzvaru svinēja Gulbenes novada BJSS komanda “Foršais Lizums”. Solvitas Vīcupas Ulmes trenētajā komandā spēlēja Estere Dreimane, Kristena Biteniece, Ksenija Oņiskiva un Marta Roziņa. Otro vietu ieņēma Kuldīgas novada sporta skolas vienība “Venta”, trešo – Tukuma Sporta skolas pārstāves no komandas “Tukumiņš”.
 
Vasaras spēles atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Kuldīgas, Gulbenes, Jelgavas un Siguldas novada pašvaldības un zīmoli “Olainfarm”, “Venden” un “Sporta Punkts”.
 
Vairāk par "Vasaras spēlēm volejbolā 2021": http://volejbols.lv/jaunatnes-volejbols/vasaras-volejbols