Šmits nākamsezon spēlēs Somijas klubā Raisio “Loimu”

Latvijas izlases otrā tempa uzbrucējs ir vienojies par līgumu ar Somijas augstākās līgas klubu Raisio “Loimu”, kurā pavadīs nākamo sezonu.

20/07/2021

“Bija arī citi varianti. Tomēr ar aģentu Jostu Koistru izlēmām par labu Somijai,” saka Šmits.
 
Kaut arī “Loimu” iepriekšējā sezonā palika pēdējā vietā virslīgā, 18 spēlēs svinot tikai vienu uzvaru, šosezon “Loimu” būs jauns treneris no Spānijas Aitors Barreross, kurš iepriekš ir trenējis Itālijā, ir spēlētājs no Irānas Tajebs Einisamareins. Komanda mēģinās tikt “play-off”, saka Kristaps.
 
Iepriekšējā sezona, viņaprāt, “Jēkabpils Lūšu” sastāvā bija gandrīz perfekta – “Latvijas čempionātā uzvarējām pēc divu spēļu deficīta, bet Baltijas līgā pusfinālā pret “Saaremaa VK” varējām nospēlēt labāk. Nebijām pārliecināti par saviem spēkiem.”
 
Šobrīd visas otrā tempa uzbrucēja domas ir izlasē. Eiropas Zelta līgā gan neizdevās tikt pie kādas uzvaras, taču  volejbolists redz arī pozitīvo: “Treneris Avo Kēls mēģināja rotēt ar sastāvu, atrast labāko variantu, laida laukumā visus. Viņš gribēja paskatīties, kurš nākotnē varētu nospēlēt labāk. Tie bija spēcīgi pretinieki. Mums bija iespējas uzvarēt, bet zaudējām setu galotnēs.”
 
Viņš piemin servju uzņemšanu, kurā trūka pārliecības, taču pats ar katru spēli jutās labāk. “Pluss bija tas, ka ar cēlāju Edvīnu Skrūderu bijām saspēlējušies klubā. Bija pārliecība, ka viņš labi piespēlēs. Liepājā gan beigās pietrūka spēka. Igaunijā bija daudzmaz labi,” saka Kuldīgas novada sporta skolas Zigmunda Milzarāja un Laura Iecelnieka MSĢ audzēknis, paužot, ka lielākais prieks ir par to, ka treneris deva iespēju.
 
Šmitam šī ir izdevusies sezona, un ir pārliecība, ka viņš brauks arī uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kurā Latvija spēlēs pēc 26 gadu pārtraukuma.