Latvijas U-17 volejbolisti Eiropas čempionāta finālturnīrā debitē ar uzvaru

Latvijas U-17 puišu izlase pirmajā finālturnīra mačā Albānijas galvaspilsētā Tirānā ar 3-2 (25:21, 19:25, 19:25, 25:22, 15:13) pieveica Turcijas valstsvienību.

Pirmā seta sākumā vadībā ar 4:1 izvirzījās Turcija, taču pēc Armanda Rojāna bloka tika panākts 5:5. Pēc tam, kad Kristians Fokerots ar rezultatīvu uzbrukumu izvirzīja vadībā Latviju, turkiem panākt neizšķirtu vairs neizdevās. Latvija svinēja uzvaru setā ar 25:21.

Nākamie divi seti beidzās ar 25:19 turku labā. Otrajā setā sižets bija pretējs pirmajam. Vispirms latvieši ieguva 3:1 pārsvaru pēc divām turku kļūdām uzbrukumā, taču tūlīt tūlīt rezultāts tika izlīdzināts – 3:3, bet pēc 5:5 Turcijas vienība guva piecus punktus pēc kārtas – 10:5. Seta turpinājumā rezultāta starpība turpināja svārstīties piecus punktu robežās, turkiem uzvarot ar 25:19.

Arī trešo setu ar 2:0 vadību pēc Fokerota un Timura Aisena uzbrukumiem iesāka Latvija, mirkli vēlāk panākot 4:1. Tomēr atkal turki guva piecus punktus pēc kārtas, izvirzoties vadībā ar 9:6. Turkus izdevās noķert (11:11) un vairākkārt panākt viena punkta pārsvaru, pēdējoreiz ar 15:14. Atkal viena punktu bedre četru punktu garumā izšķīra seta uzvarētāju, dodot Turcijai 20:16 pārsvaru un uzvaru setā ar 25:19.

Ceturtajā setā Latvija atspēlējās un nopelnīja vismaz punktu turnīra tabulā. Pēc līdzīga sākuma Fokerots ar servi panāca 6:4, taču  kārtējā punktu bedre noveda pie 6:7. Rezultāts turpināja šūpoles – 9:7, 10:11. Pēc 16:18 jau latvieši guva piecus punktus pēc kārtas un setu novadīja līdz uzvarai – 25:22.

Izšķirīgo setu latvieši sāka ar 2:0 un 4:1 pēc Ņikitas Dimitrijeva uzbrukuma. Turki četrreiz panāca neizšķirtu, tomēr seta beigās labāk nospēlēja Mārča Obrumana vadītā izlase, punktu spēlei uzbrukumā pieliekot Rokjānam – 15:13.
Latvijas izlases sastāvā Fokerots guva 26, Rokjāns 17 (3 bloki) un Kristers Landzāns 12 punktus. Pretinieku rindās ar 18 punktiem atbildēja Doans Karakošs.

“Materiālu par turkiem no visām iepriekšējām spēlēm bija daudz. Cits jautājums bija, cik mēs to pasniedzām spēlētājiem. Informācija bija vispusīga un tajā pašā laikā sausa. Tomēr spēlētāji to ļoti labi uztvēra. Vairāk prasījās blokā nostrādāt. Tur ir rezerves,” par mājasdarbu pirms spēles ar turkiem pastāstīja Obrumans.

Viņš saka, ka ticība uzvarai bijusi visu spēles laiku, jo “spēlējām kā pa amerikāņu kalniņiem”. “Pirmajā setā turki mums uzdāvināja gana daudz punktu, bet pēc tam, kad viņi ieservējās, spēle mums tik viegli vairs neraisījās. Arī laukumā redzēju, ka puiši nav padevušies, un ceturtā seta sākumā zinājām, ka varam cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu.”
Svētdien jāspēlē ar Krieviju.

“Gribētos teikt, ka cita kalibra pretinieks, taču viņi arī nespēlē mūsdienīgi – ir paredzami. Tomēr čaļi tur ir diezgan jaudīgi. Šī uzvara ir labs sākums un pozitīvas emocijas, rīt no rīta treniņš, tad videoanalīze. Arī savā spēlē vairs jau tikai niansītes varam uzlabot,” par cīņu ar rītdienas pretinieku saka treneris.

Latvijai Tirānā bija arī vienādi saģērbušies atbalstītāji, kuru nebija daudz, bet troksnis bija “pietiekami skaļš”.
Dienas pirmajā spēlē šajā grupā Krievija ar 3-0 (25:23, 32:30, 25:22) pieveica Beļģiju.
Latvijas izlase pirmoreiz spēlē šī vecuma komandu finālturnīrā.
Pusfinālā iekļūsdivas katras grupas labākās komandas, grupas 3. un 4.vieta cīnīsies par 5.-8.vetu.
Latvijas U-17 izlases galvenais treneris ir Mārcis Obrumans, viņam palīdz treneris Ģirts Mārtiņsons, statistiķis Aivis Kokins, kā arī fizioterapeite Ilva Mazure.

Finālturnīrs Albānijā notiks no 10. līdz 18. jūlijam.