Saulkrastu "ERGO Open" otro gadu pēc kārtas uzvar Pļaviņš un Točs

Neilgi pirms pusnakts "ERGO Open" pludmales volejbola sezonas atklāšanas posma jeb "Saulkrastu kokteilī" triumfēja galvenie favorīti - olimpiskās ceļazīmes ieguvēji Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ar 2-0 (21:15, 21:17) uzvarēja lietuviešus Artūru Vasiļjevu un Robertu Juhņeviču.

19/06/2021

No sestdienas ceturtdaļfināliem interesantākā cīņa norisinājās mačā starp U22 Eiropas vicečempioniem Artūru Rinkeviču/Ardi Danielu Bedrīti un lietuviešiem Patriku Stankeviču/Audrjusu Knašu. Pirmajā setā latvieši zaudēja (18:21). Arī nākamajā pretinieki turējās vadībā, Bedrīša bloks deva 17:17, Rinkevičs nocīnījās aizsardzībā un sarūpēja uzbrukumu pāriniekam, kurš panāca 18:17, savukārt ilgstošā galotnē Bedrītis ar bloku guva pēdējo punktu (29:27). Trešajā setā latviešiem nācās piekāpties (10:15).

Pusfināla spēlēs Toms Benjavs un Sandris Andrejevs zaudēja lietuviešiem Artūram Vasiļjevam/Robertam Juhņevičam (14:21, 12:21), bet Pļaviņš/Točs uzvarēja minētos Stankeviču un Knašu (21:10, 21:19). "Mēs līdz Gštādes posmam daudz strādājam pie fiziskās sagatavotības, un pēc tam jau būs divas nedēļas līdz olimpiādei,” pirms Saulkrastu fināla LTV7 teica Mārtiņš Pļaviņš. "Ļoti labi, ka pagaidām ir tā smagnējā sajūta, jo, ja tagad mēs "lidotu", tad kaut kas nebūtu pareizi."

Sezonas pirmā posma bronzas cīņā Benjavs un Andrejevs atzina lietuviešu Stankeviča un Knaša pārākumu (14:21, 19:21).

"ERGO Open" zelta finālā sacentās Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs un Artūrs Vasiļjevs/Roberts Juhņevičs, cīnoties arī par 3000 eiro naudas balvu "Saulkrastu kokteilī". Pirmajā setā smaga izvērtās trešā izspēle (2:1), bet turpinājumā latvieši spēlēja ļoti pārliecinoši (7:2), neļaujot pretiniekiem pamatoti cerēt uz panākumu (21:15). Otrajā setā Latvijas spēlētājiem tik labi nesekmējās (4:7 un 5:9), pretinieks divas reizes kļūdījās uzbrukumā (8:9) un izcēlās ar eisu (8:11), turpinājumā latvieši sarūpēja astoņus punktus pēc kārtas (16:11), lietuvieši nespēja atgūties, līdz ar to turnīra mājinieku uzvara neizpalika (21:17).

"Nelikām uzsvaru uz šo turnīru. Te ir patīkami uzvarēt, bet tas nav šīs sezonas galvenais mērķis. Turpinām strādāt, Tokija tepat aiz loga," pēc fināla LTV7 atzina Edgars Točs, kurš priecājās arī par skatītāju klātbūtni. "Sen neesmu bijis nekādā ballītē, un šeit ir tik forša atmosfēra. Interesanti, te viss notiek kā pārpildītā muzejā."

Pagājušā gada Saulkrastu turnīrā Pļaviņš/Točs ar 2-0 (21:17, 21:17) uzvarēja Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu, kuri šoreiz nepiedalījās, jo gatavojas pretendēt uz Tokijas olimpisko spēļu pēdējo kvotu 23.-26. jūnija Kontinentālā kausa finālturnīrā.

Saulkrastu Jūras parkā aizvadītajā turnīrā izšķirošās cīņas bija vērojamas televīzijas tiešraidēs. Uz medaļu mačiem klātienē pulcējās arī tik daudz skatītāju, cik bija iespējams, ņemot vērā ar pandēmiju saistītos ierobežojumus.

Jau devīto gadu par sacensību aizraujošu norisi palīdz gādāt čempionāta ģenerālsponsors - apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Šogad čempionāta etapus atbalsta Saulkrastu, Ventspils, Cēsu, Jūrmalas un Liepājas pilsētas domes. Kurzemes pilsētā Liepājā pirmoreiz notiks valsts pludmales volejbola meistarsacīkšu posms: 20.-22. augustā tur būs finālturnīrs, kurā tiks noskaidroti Latvijas čempionāta medaļnieki.