Credit24 meistarlīgas ceturtdaļfinālu ar panākumu sāk SK “Jēkabpils Lūši”

Šovakar Jūrmalā pirmo Credit 24 meistarlīgas ceturtdaļfināla spēli aizvadījušas abas Latvijas komandas. Savstarpējo cīņu par vietu līgas “Final 4” sacensībās ar panākumu iesākuši Latvijas čempioni SK “Jēkabpils Lūši”, kuri četros setos pieveica (3:1) “RTU Robežsardze/Jūrmala” volejbolistus.

07/04/2021

Īsi pirms Lieldienām abas Latvijas vadošās komandas noslēdza ļoti saistošu un aizraujošu Latvijas čempionāta finālsēriju. Tajā jēkabpilieši prata atspēlēties no 0-2, pēcāk sērijā triumfējot ar 3-2, tādejādi izcīnot Latvijas čempionu titulu jau trešo gadu pēc kārtas. Jāpiebilst, ka jēkabpilieši bija pirmie Latvijas volejbola vēsturē, kuri finālsērijā pratuši atspēlēt divu spēļu deficītu.

Jau šovakar abas komandas savu divkauju turpināja Credit 24 meistarlīgā. Cits turnīrs, tās pašas komandas un ne mazāk liela principialitāte. To visu solīja mačs Jūrmalā, un volejbola draugiem nenācās vilties. Abas vienības šosezon savā starpā bija tikušās jau astoņas reizes. Pirmajās trijās piecos setos Credit 24 meistarlīgas pamatturnīrā un Superkausa izcīņā pārāki bija “lūši”. Pēc tam divreiz Latvijas čempionāta finālā uzvarēja Jūrmalas volejbolisti, bet pēdējās trīs cīņās, iegūstot Latvijas čempionu kausu, atkal triumfēja Jēkabpils klubs.

Spēle iesākās ar diviem SK “Jēkabpils Lūšu” uzvarētiem setiem (25:23 un 25:19), taču noslēgt cīņu trijos setos Latvijas čempioniem neizdevās. Raimonda Vildes vadītā komanda spēja uzlabot sniegumu, uzvarēja trešo setu 25:23 un labi cīnījās arī ceturtajā, taču ar to izrādījās par maz. Ceturtais spēles nogrieznis noslēdzās spraigā un aizraujošā cīņā, kurā aukstasinīgāki izrādījās “Jēkabpils Lūši” – (29:27). Tādejādi jēkabpilieši spēra pirmo soli pretī turnīra “Final 4” sacensībām, šovakar uzvarot 3-1 (25:23, 25:19, 23:25, 29:27)

Uzvarētāju rindās ierasti rezultatīvs bija Kristaps Šmits, kura rēķinā šoreiz 29 gūti punkti. Jūrmalnieku rindās tikmēr 26 sakrāja Renārs Pauls Jansons.

Kristaps Šmits pēc spēles atzina, ka cīņa šodien iesākusies nedaudz nervozi, taču pauda apņēmību sēriju noslēgt jau sestdien, kad plkst. 17:30 abas komandas aizvadīs otro sērijas spēli Jēkabpils sporta namā. Ja būs nepieciešama trešā spēle, arī tā risināsies Jēkabpilī (11. aprīlī).

Divās citās ceturtdaļfinālu spēlēs panākumus šodien svinēja “Parnu VK” un “Saaremaa” volejbolisti.

Spēļu tiešraides būs pieejamas Sportacentrs.com un TV kanālos. 

Kalendārs, “Credit24” meistarlīgas ceturtdaļfināli
10.04.  17:30 SK “Jēkabpils Lūši” – “RTU Robežsardze”/“Jūrmala”
11.04.  19:15   SK “Jēkabpils Lūši” – “RTU Robežsardze”/“Jūrmala” (ja nepieciešams)
 
Vairāk par “Credit24” meistarlīgu lasiet ŠEIT: