''Jēkabpils Lūši'' uzvar trijos setos un trešo reizi kļūst par Latvijas čempioniem

Šodien Jēkabpilī par Latvijas čempioniem volejbolā tika kronēti ''Jēkabpils Lūši'' volejbolisti, kuri ''zelta mačā'' trijos setos ar 25:21, 25:17 un 25:20 pārspēja ''RTU Robežsardze/Jūrmala'' volejbolistus. Šis ir ''Lūšu'' trešais čempionu tituls.

03/04/2021

Kā volejbola zinātāji Latvijā sprieda, šī gada finālu droši varēja uzskatīt par pēdējo desmit gadu labāko. ''RTU Robežsardze/Jūrmala'' un ''Jēkabpils Lūši'' nodrošināja aizraujošu finālsēriju, čempionam noskaidrojoties zelta mačā. Sērijas pirmajās divās spēlēs uzvarēja Raimonda Vildes trenētie volejbolisti, taču tad divas uzvaras izcīnīja Jēkabpils volejbolisti.

Fināla pirmo setu pārliecinošāk uzsāka mājinieki no Jēkabpils, kas izvirzījās vadībā ar 5:1, pēc kā Raimonds Vilde bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc pārtraukuma mājinieki guva vēl divus punktus un panāca 7:1. RTU volejbolisti prata atgūties un pāris punktus atspēlēja ar precīzām darbībām aizsardzībā. Pēc nesaprašanās aizsardzībā Jēkabpils ļāva pietuvoties RTU līdz minimumam (8:9), pēc kā pārtraukumu pieprasīja mājinieku galvenais treneris. Divas reizes pie neizšķirta rezultāta seta vidū uzbrukumā kļūdījās Aleksandrs Avdejevs, kurš vienu reizi neprecīzi uzņēma arī servi, kas deva jēkabpiliešiem divu punktu pārsvaru. Ar spēcīgām servēm un enerģisku darbību aizsardzībā mājinieki uzvarēja pirmo setu ar 25:21.

Otrais sets iesākās krasi citādākā manierē. Minimālā vadībā izvirzījās RTU volejbolisti, taču mājinieki to ātri sadeldēja. Seta vidū, līdzīgi kā pirmajā, pāris neprecizitātes aizsardzībā un servju uzņemšanā pieļāva Avedejevs, kuras izmantoja mājinieki, un panāca 14:11. Šis kļuva arī par lūzuma brīdi setā. ''Lūši'' volejbolisti ar veiksmēm uzbrukumā prata noturēt pārsvaru, un nonākt viena uzvarēta seta attālumā no kļūšanas par Latvijas čempioniem - 25:17

Arī trešajā setā iniciatīva piederēja Jēkabpils ''Lūši'' volejbolistiem, kuri seta vidū pēc bloka panāca četru punktu pārsvaru - 14:10. Pēc netveramas serves jēkabpilieši panāca jau 15:10, taču tad RTU guva trīs punktus pēc kārtas, kas lika mājinieku galvenajam trenerim pieprasīt minūtes pārtraukumu. ''Lūši'' volejbolistiem pārtraukums palīdzēja. Trīs nākamos punktus guva mājinieki, atjaunojot piecu punktu pārsvaru - 18:13. Mājinieki iniciatīvu no savām rokām vairs neizlaida. Zelta punktu ar bloku guva Armands Āboliņš, kas deva uzvaru setā ar 25:20, kā arī visā sērijā. ''Jēkabpils Lūši'' trešo reizi kļuva par Latvijas čempioniem.

Raksts no Sportacentrs.com