RVS/LU iegūst Baltijas sieviešu volejbola līgas sudrabu

“Rīgas Volejbols skola”/“Latvijas Universitāte” (RVS/LU) komanda Baltijas sieviešu volejbola līgas (BSVL) turnīra finālā zaudēja Tallinas “TalTech”/“Tradehouse” un izcīnīja sudraba godalgas.

28/02/2021

RVS/LU finālā piekāpās čempionēm ar 0-3 (16:25, 18:25, 19:25).

Pirmajā setā pēc 8:3 tallinietes guva četrus punktus pēc kārtas, bet vēl pēc brīža panāca 16:9 savā labā, setu uzvarot ar 25:16.

Otrajā setā jau ar pirmajiem punktiem vadību uzņēmās Tallinas vienība. Rīdziniecēm tik vien izdevās kā pēc Katrīnas Paulas Krustkalnes “eisa” izlīdzināt rezultātu – 12:12. Tomēr jau nākamos trīs punktus atkal guva pretinieces, pēc brīža panākot 19:13, un novadīja setu līdz uzvarai – 25:18.

Arī trešo setu labāk (4:1) sāka nākamās līgas čempiones, un rīdziniecēm divreiz izdevās tikai panākt neizšķirtu, pēdējoreiz – 7:7. Igaunietes labāk darbojās laukumā un uzvarēja setā ar 25:19 un visā spēlē ar 3-0.

Tādējādi RVS/LU komanda jau trešo sezonu pēc kārtas izcīnīja medaļas. 2019. gada pavasarī tā bija bronza, 2020. gadā – zelts, bet šogad kaklā tika kārtas sudraba godalgas.

Rīgas komandā astoņas spēlētājas guva punktus, taču līdere, kura varētu regulāri tikt galā ar talliniešu bloku un aizsardzību, neatradās. Astoņus punktus sakrāja Terēze Hrapāne, septiņus – Lāsma Ozola un Krustkalne, sešus – Vlada Pridatko.

Igaunijas klubā četras spēlētājas sakrāja ar diviem cipariem rakstāmu punktu summu, bet rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Kadi Kullerkanna.

“TalTech”/“Tradehouse” dienu iepriekš pusfinālā ar 3-0 (25:17, 25:15, 25:19) uzvarēja mājinieces Tartu TU/“Bigbank”, kas svētdien izcīnīja bronzas medaļas, ar 3-0 (25:19, 25:10, 25:23) apspēlējot “Kaunas”-VDU vienību.

Finālturnīra simboliskajā izlasē iekļuva arī Rīgas kluba spēlētājas Kristīne Kramēna kā labākā 2. tempa uzbrucēja un Lāsma Ozola kā labākā 1. tempa uzbrucēja, pārējās vietas aizņemot uzvarētāju pārstāvēm.

“Jelgava” kluba volejbolistes, kuras uz Tartu devās astoņu spēlētāju sastāvā, mājās atgriežas ar sesto vietu.