Volejbola zināšanu viktorīnā U-16/17 vecuma grupā visas pareizās atbildes priekšsacīkstēs zināja Kronbergs un Kupča

Latvijas Volejbola federācijas (LVF) rīkotajās sacensībās volejbola teorētiskajās zināšanās U16/17 vecuma grupā divi no dalībniekiem – Kaspars Kronbergs un Estere Kupča – atbildēja pilnīgi precīzi uz visiem jautājumiem.

26/02/2021

Šī bija jau trešā sacensību nedēļa, kurā sacentās otrās vecuma grupas jaunieši, kuri dzimuši 2004. un 2005. gadā. 36 dalībnieku konkurencē uz visiem 25 jautājumiem pareizi atbildēja Kaspars Kronbergs no Tukuma Sporta skolas, kura treneris ir Aivars Bindemanis, un Gulbenes novada BJSS pārstāve Estere Kupča, kuras trenere ir Ārija Samsonova.

Estere gan savā grupā ieņēma vien otro vietu, jo ātrāk atbildēja Amanda Regute no Preiļu novada BJSS, kas šajā viktorīnā dod papildu punktus.

Par savu palikšanu otrajā vietā par spīti visu atbilžu zināšanai viņa saka, ka šī sistēma ir nedaudz grūtāka, dažu jautājumu nācies ilgāk apdomāt. “Gribēju atbildēt simtprocentīgi pareizi,” saka jaunā volejboliste, kam tas arī izdevās.

Jaunajai volejbolistei iespēju piedalīties viktorīnā piedāvāja trenere Samsonova, un arī Esteres ģimenē volejbols ir cieņā, jo savulaik ar to nodarbojās tēvs, bet tagad to spēlē arī volejbolistes māsa un brālis.

“Sāku spēlēt tēta dēļ, kopā ar kuru gāju uz mačiem. Redzēju to degsmi spēlē, un tagad pati jūtu, cik forši ir piedaīties sacensībās,” par iekļaušanos volejbola saimē saka volejboliste.

Viņa atzīst, ka daži jautājumi ir likušies grūti, taču viņa zinājusi atbildi, jo bija cītīgi gatavojusies.

“Trenere atsūtīja informāciju par teorijas jautājumiem, un arī treniņos pārrunājām iespējamos jautājumus. Tāpat mājās daudz par to runājām ar tēti,” fināliste ļauj ieskatīties gatavošanās viktorīnai aizkulisēs.

“Man liekas, ka tas ir ļoti interesanti un piedzīvojumiem bagāti, ka var iepazīt arī citu pilsētu spēlētājus un iemācīties ko jaunu,” viņa vērtē savu pieredzi. Finālturnīrā viņai būs iespēja vēlreiz tikties gan ar jau iepazītiem, gan citās grupās startējušajiem jaunajiem volejbolistiem.

Viktorīnas sacensībās “Zoom” platformā, ko vada LVF ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete, piedalījās 22 jaunietes un 14 jaunieši, finālā iekļūstot piecām metienēm un septiņiem zēniem.

Pēdējā atlase finālturnīram notiks nākamtrešdien, piedaloties vecākajai U-18/19 jauniešu grupai.

Vairāk par jauniešu vispārējās fiziskās sagatavotības un teorētiskās sagatavotības sacensībām volejbolā lasiet ŠEIT: