Latvijas čempionāta uzvarētājus volejbolā 2020./2021. gada sezonā noskaidros Baltijas līgu klubi

Latvijas čempionāta uzvarētāji un medaļnieki šosezon Covid-19 ierobežojumu dēļ tiks noteikti četru “Credit24” meistarlīgas Latvijas klubu vīriešiem un četru Baltijas līgas Latvijas komandu sievietēm konkurencē.

19/02/2021

Spēcīgākie Latvijas vīriešu klubi no 27. februāra līdz 3. aprīlim sadalīs godalgas Latvijas čempionātā. Vispirms “Credit24” komandas VK “Biolars”/ “Jelgava” un “Daugavpils Universitāte”/ “Ezerzeme” tiksies reitinga raundā, lai noskaidrotu 3. un 4. vietas sadalījumu ņemot vērā, ka abas komandas Credit24 meistarlīgas pamatturnīru līdz galam neaizvadīja. Komandas aizvadīs divas spēles un vienādu punktu attiecības gadījumā tiks izspēlēts zelta sets.

No 4. marta pusfinālos līdz divām uzvarām tiks noskaidroti lielā un mazā fināla dalībnieki, bet no 20. marta sāksies cīņas par zelta un bronzas medaļām. Sērijā par pirmo vietu būs nepieciešamas trīs vienas komandas uzvaras, sērijā par bronzas godalgām – divas.

Pusfināli tiks aizvadīti vienas nedēļas ietvaros 4., 6., un 7. martā, līdz aprīļa sākumam noskaidrojot visu medaļu komplektu ieguvējus.

Sievietēm pēc Latvijas Volejbola federācijas (LVF) sapulces ar astoņām Latvijas čempionāta komandām, no kurām četras pārstāvēja Baltijas līgu un četras – Nacionālo līgu, visu komandu pārstāvji Covid-19 ierobežojumu dēļ piekrita šosezon labākās komandas noskaidrot Baltijas līgas klubu ietvaros.

Vienlaicīgi tika nolemts, ka četras Nacionālās līgas komandas – “Latvijas Universitāte”, “Mārupes SC”, “Murjāņu Sporta ģimnāzija” un VK “Gulbene” – neaizvadīs arī Nacionālās līgas sacensības, jo Covid-19 ierobežojumu dēļ tās varētu sākties, ātrākais, pēc 6. aprīļa, un turnīrs varētu ievilkties līdz vasarai.

Plānots, ka Baltijas līgas komandas – “Rīgas Volejbola skola”/”Latvijas Universitāte”, VK “Jelgava”, “Rīgas Stradiņa Universitāte”/”Ingunas Minusas Volejbola skola” un VK “miLATss” – aizvadīs vēl nenospēlētos savstarpējos mačus, lai noteiktu vietu secību pirms “play-off” cīņām.

Sacensību reglaments “play-off” turnīrā plānots tāds pats kā vīriešu sacensībās – vispirms divi pusfināla pāri sērijā līdz divām uzvarām noskaidro finālistus, bet pēc tam “zelta” sērija tiek aizvadīta līdz trim uzvarām un “bronzas” – līdz diviem vienas komandas panākumiem.

Latvijas čempionātu sievietēm paredzēts aizvadīt pēc Baltijas līgas finālsešinieka cīņām februāra beigās – no marta sākuma līdz 11. aprīlim, kad sieviešu izlasei jāsāk gatavošanās Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram.

Galvenais arguments par labu Latvijas čempionāta aizvadīšanai sieviešu komandām, kuras nav spēlējušas jau vairākus mēnešus, ir tieši izlases vajadzības – Baltijas līgas komandās startē daudzas Latvijas pieaugušo valstsvienības kandidātes, kurām nepieciešama spēļu prakse.