“Credit24” meistarlīgā Daugavpils komanda zaudē pirmajās sezonas mājas spēlēs

“Credit24” meistarlīgas 2020./2021. gada sezona šonedēļ tika uzsākta arī Daugavpilī, kur divās pirmajās mājas spēlēs “Daugavpils Universitāte”/“Ezerzeme” piekāpās Jūrmalas un Jēkabpils komandām.

15/11/2020

Sestdien daugavpilieši atzina “RTU Robežsardze”/“Jūrmala” pārākumu – 1-3 (21:25, 25:22, 20:25, 14:25).

Mājiniekiem Andris Širjakovs guva 15 punktus, Deniss Pavlovs – 12 punktus. Viesu rindās 23 punkti Aleksandram Avdejevam, 16 – Renāram Paulam Jansonam. Viņš uzbrukumā realizēja 80% iespēju, bet visai Jūrmalas komandai uzbrukumā spēlē bija augsts uzbrukumu realizācijas procents – 67%.

Svētdien “Daugavpils Universitāte”/“Ezerzeme” atzina kaimiņu SK “Jēkabpils Lūši” volejbolistu pārākumu – 0-3 (20:25, 21:25, 18:25).

Šajā cīņā pa septiņiem punktiem sakrāja Širjakovs un Rihards Puķītis, kurš spēlē pret savu bijušo komandu gan tikai pēdējo setu sāka pamatsastāvā, uzbrūkot ar teicamu 75% efektivitāti. Jēkabpils komandā 15 punkti, no kuriem četri sakrāti blokā, tika līgas oktobra labākajam spēlētājam Kristapam Šmitam, bet 10 punktus guva Armands Āboliņš.

“Pret šīm divām komandām [Jūrmalas un Jēkabpils. - LVF Preses dienests] uzvarēt ir ļoti grūti,” vaicāts par izredzēm šajā nedēļas nogalē, pēc spēlēm teica Daugavpils vienības galvenais treneris Guntis Atars.

“Varam censties cīnīties atsevišķos spēles nogriežņos. Vakar izdevās uzvarēt setu pret “RTU Robežsardze”/“Jūrmala”, kas jau ir panākums. Tomēr pret šiem diviem pretiniekiem mums pagaidām ir grūti cīnīties, jo pretinieku rindās spēlē krietni pieredzējušāki volejbolisti. Savukārt jaunības maksimālisms mums pagaidām izpaliek. Tieši mūsu pieredzējušajiem spēlētājiem, šķiet, ir vieglāk sagatavoties spēlēm, bet jauniešiem vajag emocijas, ko kavē neritmiskais sacensību grafiks. Pēc labi nospēlēta mača gribējās turpinājumu ar pozitīvām emocijām, bet tad bija divu nedēļu pauze.”

Covid-19 epidēmija ir ietekmējusi spēļu grafiku, bet treniņi astoņas reizes nedēļā notiek, un tas ir tikai laika jautājums, kad tiks gūti pirmie punkti arī turnīra tabulā.

Par svētdienas cīņu gan Atars saka, ka grūti bija saskatīt šodien ko pozitīvu savā laukuma pusē. Arī pretinieks bija spēcīgs. “Mūsu bezspēcība dažās pozīcijās – blokā, servēs un servju uzņemšanā – mums liedz iegūt vairāk nepieciešamo pozitīvo emociju. Piemēram, šodien liku komandai servēt brīvi, nebaidoties kļūdīties, bet tāpat serves bija nedrošas, un viesu servju uzņemšanu iedragāt nespējām.”

Turnīra tabulā ar 26 punktiem deviņās cīņās pirmā ir “Saaremaa VK” vienība, bet “Jēkabpils Lūši” ar 16 punktiem septiņos mačos ieņem otro vietu, Atvara Ozoliņa, Toma Švana un Kristapa Platača pārstāvētā “Parnu VK” ir ceturtā ar  sešās spēlēs gūtiem 12 punktiem. Piekto vietu ar 11 punktiem 7 spēlēs ieņem “RTU Robežsardze”/“Jūrmala”, astoto ar 4 punktiem 7 mačos – VK “Biolars”/“Jelgava”, bet 10. vietā 10 komandu konkurencē bez gūtajiem punktiem 5 cīņās ir “Daugavpils Universitāte”/“Ezerzeme”.

Vairāk par “Credit24” meistarlīgu meklē ŠEIT: