Jaunatnes volejbola treneru kursi tiešsaistē pulcē vairāk kā 100 interesentus

Pirmo reizi Latvijas Jaunatnes praktisko treneru kursiem notiekot tiešsaistē 21. un 22. oktobrī, būs iespēja nodot video materiālus gan kursa dalībniekiem, gan nākotnē izmatot kā mācību materiālu jaunajiem treneriem.

23/10/2020

Lai neradītu papildus risku sev un citiem, kā arī Covid-19 ierobežojumu dēļ Latvijas Volejbola federācijas (LVF) organizētajos jaunatnes treneru kursos 21. un 22. oktobrī dalībnieki piedalījās attālināti. Atsaucība bija liela, savas atziņas guva gan lektori, gan klausītāji,  kursos piedaloties vairāk kā 100 dalībniekiem.

Latvijas Volejbola federācijai (LVF) sadarbībā ar Rīgas Volejbola skolu un ar Latvijas Sporta federāciju padomes atbalstu šī bija pirmā pieredze attālinātu Jaunatnes treneru praktisko kursu rīkošanā. Visus filmētos kursa materiālus dalībniekiem būs iespēja iegūt video formātā un pēc saviem ieskatiem izmantot savā ikdienas darbā.

Kursu akcents bija iesācēju apmācība un pamatelementu apguve, kā arī kļūdu labošana nepareizi izpildītiem tehniskajiem elementiem un bērnu vispārējai fiziskajai sagatavotībai, treniņus uzsākot.

“Man bija interesanti, jo strādāju ar tāda paša vecuma basketbolistiem,” saka kursu lektore Sandra Škutāne, kura ikdienā tapina maģistrus fiziskās sagatavotības jomā. “Devu vingrinājumus, lai bērni paši var iesildīties pirms treniņiem, ne tikai skatīties, ko treneris rāda. “Bija vingrinājumi starta reakcijai, kustības uzsākšanai, jo gan basketbolā, gan volejbolā svarīgi ir pirmie divi – trīs soļi. Gan basketbolā vajadzīgs starta uzrāviens, gan volejbolā jāsper vairāki soļi, lai, piemēram, paspētu pārvietoties blokā.”

Kursu dalībnieku vidū bija arī olimpiskās bronzas medaļas ieguvējs pludmales volejbolā Mārtiņš Pļaviņš, kurš kursiem pieteicās meitu dēļ. “Ja viņas kādu dienu gribēs spēlēt volejbolu, gribu būt viņām pēc iespējas labāks treneris,” saka Mārtiņš, piezīmējot, ka no katriem kursiem var paņemt sev labāko, lai papildinātu savu trenera bagāžu.

“Tas, kas man kā sportistam varētu būt interesanti – fiziskā sagatavotība –, par to daudz nestāstīja. Vairāk bija lēcienu un ātruma izkopšanas pamatprincipi,” vaicāts, vai viņam kā sportistam arī ir bijuši lietderīgi kursi, saka Pļaviņš, bilstot, ka šeit tiešām specializācija bija bērnu volejbolam. Tomēr viņš turpina, ka bija arī interesantas lietas, taču jāņem vērā nianse, ka “zāles volejbolā grupas ir lielākas nekā pludmales volejbolā. Zālē ne katram var pievērst pietiekami daudz uzmanības, kamēr, strādājot smiltīs, 4-6 audzēkņiem var pievērst simtprocentīgu uzmanību.”

Pludmales volejbolists saka, ka interesants bija ceturtdienas temats Žannas Zaņeginas izpildījumā par tehnikas nianšu labošanu. Tikai Pļaviņam žēl, ka kursi notika neklātienē. “Klātienē būtu vieglāk diskutēt un nonākt pie kopīga viedokļa,” saka Mārtiņš.

LVF ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete piebilst: ”Mēs ar Sandru  līdz pašam pēdējam brīdim spriedām, ka kursiem jānotiek klātienē. Treneriem viens otru jāredz, kursos jāiesaistās un jādiskutē. Diemžēl kārtējo reizi Covid-19 ievieš savas korekcijas. Negribējām vēlreiz atcelt kursus, tāpēc vienojāmies par šādu konceptu. Jāsaka, ka katram mākonim ir arī sava zelta maliņa – viss nofilmētais paliek mums arī turpmāk pieejams. Varēsim nodot nākamajiem jaunajiem treneriem. Kursi bija izaicinājuma pilni, bet es zināju, ka Sandra tiks ar visu galā! Labs darbiņš, kas padarīts.”

Tā kā šādā veidā Jaunatnes treneru praktiskie kursi notika pirmoreiz, LVF priecāsies par atgriezenisko saiti, dalībnieku domām un ieteikumiem, ko sūtiet uz e-pastu sandra@volejbols.lv.