“Credit24” meistarlīgā Jēkabpils volejbolisti otro reizi sezonā uzvar jūrmalniekus

“Credit24” meistarlīgas sezonu ar vēl divām uzvarām nedēļas nogalē turpināja SK “Jēkabpils Lūši” volejbolisti, kas savā laukumā vispirms pēdējo gadu Latvijas “klasikā” piecos setos pieveica “RTU Robežsardze”/“Jūrmala” vienību, bet svētdien trijos setos apspēlēja VK “Biolars”/”Jelgava” komandu.

18/10/2020

“Credit24” meistarlīgā Covid-19 epidēmijas dēļ sezonas pirmie mači Latvijā tiek aizvadīti pašmāju komandu vidū. Slimība ietekmēja arī spēļu grafiku, jo divus mačus savā laukumā vietējās pašvaldības pieņemto Covid-19 ierobežojumu dēļ nevarēja aizvadīt Daugavpils Universitāte/”Ezerzeme”.

Pēdējos gados principiālā SK “Jēkabpils Lūši” un “RTU Robežsardze”/“Jūrmala” tikšanās ātrāk par pieciem setiem nebeidzās arī šoreiz, mājiniekiem uzvarot ar 3-2 (25:22, 25:21, 25:27, 23:25, 15:12).

Mājiniekiem Kristaps Šmits no 27 punktiem piecus savāca blokā un divus – ar servi. 13 punktus guva Pāvels Jemeļjanovs, trīs gūstot blokā, 12 – Armands Āboliņš, kurš pa diviem punktiem guva ar servi un bloku, bet 10 punkti, divi gūstot blokā, Zigurdam Adamovičam.

Rīdziniekiem Aleksandrs Avdejevs guva 24, bet Gatis Garklāvs – 22 punktus, pa pieciem punktiem abiem sakrājot blokā.

Svētdien jēkabpilieši uzņēma VK “Biolars”/”Jelgava” komandu, uzvarot trijos setos ar 3-0 (25:20, 25:17, 25:18).

Šoreiz uzvarētāju rindās punktu guvums sadalījās daudz vienmērīgāk, par rezultatīvāko ar 13 punktiem kļūstot Šmitam. Tieši viņš lielā mērā noteica spēles toni, pirmā seta sākumā trīsreiz pēc kārtas ieservējot “eisus” un panākot 7:1 mājinieku labā. 12 punktus guva Kristers Dardzāns, 10 – Armands Āboliņš. Tikmēr viesiem par rezultatīvāko ar 9 punktiem kļuva Jevgeņijs Vjatkins.

“Pēc pirmajiem diviem uzvarētajiem setiem pret Jūrmalas volejbolistiem pretiniekiem vairs nebija ko zaudēt,” pēc nedēļas nogales spēlēm teica uzvarētāju treneris Mārcis Obrumans. “Man no malas likās, ka puiši individuāli gribēja uzvarēt trešajā setā, kad bijām vadībā ar 24:21. Kļūda servē, divas kļūdas uzbrukumā... Ar 12 kļūdām setā ir praktiski neiespējami uzvarēt.”

Viņš saka, ka arī šajā spēlē tāpat kā abu komandu pirmajā tikšanās reizē Jūrmalā iestājās lūzums, taču piektajā setā izdevās pretinieku skrējienu apturēt, nodrošinot divus punktus turnīra tabulā.

“Labi, ka tā,” par iznākumu saka treneris, piebilstot, ka pēc pirmajiem diviem setiem licies, ka zaudēt nevajadzētu. “Varbūt tā likās arī spēlētājiem. Trešais sets mums mēdz būt smags. Iespējams, ka tā ir psiholoģija.”

Viņš saka, ka gan jau vēl kāds punkts no nepaņemtajiem diviem mačos ar jūrmalniekiem būtu noderējis sezonas beigās, bet sezonas sākumam tas nav slikti. Turklāt arī vizuāli spēle patikusi labāk par abu vienību pirmo tikšanos: “Bijām labāki aizsardzībā, un spēle bija skatāmāka.”

Citā ‘’Credit24’’ meistarlīgas  komandu cīņā svētdien Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā “Parnu VK” savā laukumā ar 3-0 (25:23, 25:19, 26:24) pieveica Klaipēdas “Amber Volley”.

Pērnavas kluba rindās 11 punktus guva Kristaps Platačs, 8 punkti Atvaram Ozoliņam, 7 – Tomam Švanam, kurš trīs no tiem sakrāja blokā.