No 17. oktobra līdz 6. novembrim būs spēkā jaunie Covid-19 ierobežojumi

Ministru kabinets (MK) otrdien noteica ierobežojumus sportistu treniņiem un sacensību rīkošanai, kas nozīmē, ka no 17. oktobra Latvijā norisināsies vien “Credit24” meistarlīgas un Baltijas Sieviešu volejbola līgas (BSVL) sacensības.

13/10/2020

MK noteikumos “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” otrdien tika paredzēti jauni ierobežojumi. Sportistiem, tai skaitā volejbolistiem, aktuāli būs divi punkti, kas ierobežos treniņus un sacensību norisi:

31.1. punkts. No 2020. gada 17. oktobra līdz 2020. gada 6. novembrim organizēti sporta treniņi (nodarbības) norisinās ārtelpās, individuāli vai attālināti. Organizējot grupu sporta treniņus (nodarbības) ārtelpās, neizmanto ģērbtuves. Minētais ierobežojums nav attiecināms uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.”

“32.6. punkts. No 2020. gada 17. oktobra līdz 2020. gada 6. novembrim aizliegts organizēt sporta pasākumus. Minētais aizliegums nav attiecināms uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.”

Lai ievērotu MK noteikumus, tajos paredzēto ierobežojumu laikā, sākot ar 17. oktobri, norisināsies vien BSVL un “Credit24” meistarlīgas sacensības.

Vismaz līdz 6. novembrim (ieskaitot) nenotiks Latvijas – Lietuvas Nacionālās volejbola līgas spēles vīriešiem, Latvijas čempionāta un Nacionālās līgas spēles sievietēm, kā arī Latvijas senioru un jaunatnes čempionāta sacensības.

Līdz piektdienai, 16. oktobrim (ieskaitot), visas spēles Latvijas čempionātos notiks, kā paredzēts spēļu kalendārā.