Līdz 6. novembrim atcelti visi volejbola pasākumi Dundagas, Talsu, Aizputes, Daugavpils pilsētā un Kuldīgas pašvaldībās

Latvijas Volejbola federācija (LVF) ziņo, ka uz doto brīdi tiek atcelti visi sporta pasākumi, kas bija paredzēti minētajās pašvaldībās.

Aizputes, Talsu un Dundagas pašvaldībās pagaidām atceltas sacenības Latvijas Jaunatnes čempionāta ietvaros, Nacionālās līgas spēles uz nenotiektu laiku atceltas Talsu un Aizputes novados un Credit24 meistarlīgai pagaidām atceltas Daugavpils pilsētas pašvaldībā. Minētie pasākumu ierobežojumi stājas spēkā ar 10.oktobri un paredzēti līdz 6. novembrim.

Šodien, 9. oktobrī, Ministru kabineta ārkārtas sēdē tika lemts, ka papildus valstī kopumā noteiktajiem ierobežojumiem būs aizliegti klātienes amatieru sporta pasākumi un pasākumi interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguvei vairākās pašvaldībās. Līdz ar to LVF informē visus savus biedrus un pārstāvošos sportistus par aktuālajām izmaiņām uz doto brīdi. Jau iepriekš minējām, ka sportiskie pasākumi atcelti Kuldīgas un Daugavpils pašvaldībās, kur šodien pagarināts ierobežojumu termiņš. Papildinot par Latvijas Jaunatnes čempionātu vēl jāmin, ka komandas no minētājām pašvaldībām ar ierobežojumiem – Aizputes, Talsu, Dundagas, Kuldīgas un Daugavpils pilsētas – nepiedalīsies citu pašvaldību organizētajos sabraukumos.

Tāpat uz pārējām sporta skolām un klubiem visā Latvijā attiecas regulējums, ka:
         -       sporta treniņos nedrīkstēs piedalīties personas, kuras nav tieši iesaistītas tā organizēšanā un norisē;
         -       sporta treniņu un pasākumu organizatoriem būs jānodrošina pasākumu Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai izpilde un jākontrolē, kā sportisti, sporta darbinieki un citas personas ievēro tām noteiktos pienākumus;
         -       sporta pasākumi bērniem līdz 18 gadu vecumam jāorganizē bez skatītājiem;
         -       pasākumos iekštelpās vienlaikus pulcēties drīkstēs 500 cilvēki (līdz šim – 1000);
         -       iekštelpās drīkstēs notikt tikai tādi pasākumi, kuros būs fiksētas, personalizētas sēdvietas;
         
-       pasākumos ārtelpās nedrīkstēs būt vairāk par 1000 cilvēkiem (līdz šim – 3000);
         -      pasākumi ārtelpās virs 300 cilvēkiem, kuros notiek personu pārvietošanās (piemēram, nūjošana, skriešana, t.sk. maratoni), netiek organizēti.

Šie likuma grozījumi stājas spēkā 10.oktobrī un būs jāievēro līdz 31. decembrim.

LVF ģenerālsekretāre Gunta Aizporiete: “ LVF risinās spēļu un sabraukumu pārcelšanas jautājumus, kalendāri un plāni noteikti tiks mainīti. Šobrīd galvenais ir visiem, uz kuriem tas attiecas – tiem, kas bija plānojuši doties uz sacensībām – Aizputes, Talsu un Dundagas pašvaldībām, pateikt, ka nedēļas nogales sacensības nenotiek, lai spēlētāji nedodas ceļā, kā arī atgādināt, ka jaunie ierobežojumi par skatītāju klātbūtni ir spēkā jau no rītdienas, 10.oktobra. Paralēli jau domājam par dažādiem scenārijiem kā risināt čempionātu un līgu norises jautājumus, lai aizvadītu sacensības, ievērojot jaunās prasības un ierobežojumus.”

Atgādinām, ka visām Latvijas Jaunatnes čempionāta sacensību komandām ir izsūtīti LVF izstrādāti noteikumi ‘’Covid-19’’ izplatības mazināšanai. Bez valstī pieņemto vīrusa ierobežošanas pasākumu izpildes tie paredz arī tradicionālās sarokošanās atcelšanu spēles laikā, bumbu dezinficēšanu, kā arī sasveicināšanos pirms spēles un atsveicināšanos pēc tās, stāvot uz laukuma gala līnijas.

Plašāka informācija par ierobežojumiem šeit.