Par uzvarētājiem Saulkrastos divu Latvijas grandu cīņā kļūst duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs

“ERGO Open 2020” Latvijas čempionāta trešajā posmā pludmales volejbolā Saulkrastos pie uzvarētāju titula divu šobrīd labāko Latvijas duetu cīņā tika Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs.

26/07/2020

“ERGO Open Saulkrastu kokteiļa” posma finālā vīriešiem ar pirmo numuru izsētie Edgars Točs un Mārtiņš Pļaviņš ar 2-0 (21:17, 21:17) pārspēja turnīra otro duetu J. Šmēdiņš/A. Samoilovs. Vērtīgākā spēlētāja balvu pēc fināla saņēma Mārtiņš Pļaviņš.

“Labi paši nospēlējām. Mēģinājām pieļaut mazāk kļūdu, un tas sanāca,” mača gaitu LTV7 kameru priekšā komentēja Edgars Točs. “Kopumā sanāca laba spēle – cilvēki nevīlās, kā jau tas kaislīgā bīča spēlē pienākas.”

“Treneris [Genadijs Samoilovs] pirms spēles pazvanīja, lai pateiktu, ka jāiztiek bez tām pāris muļķīgajām kļūdām iepriekšējā posma finālā Jūrmalā, pēc kurām salūzām,” piebilda Mārtiņš Pļaviņš. “Edgars labi sajuta tempu. Aizsardzība arī bija laba. Mani atbalstītāji ļoti gaidīja finālu. Pagājušogad bijām tikai ceturtie. Man prieks, ka šoreiz nelikām viņiem vilties.”

Vaicāts par spēles kvalitāti un atbilstību Pasaules tūres posmā demonstrētajai, Pļaviņš uzskaitīja, ka “nebija daudz kļūdu – sitienu autā un tīklā, vismaz no mūsu puses. Tad jau tas arī Pasaules tūres posmā varētu būt kādas labas spēles vērts sniegums.”

Spēlē par 3. vietu Saulkrastu Jūras parkā turnīra trešais pāris Mihails Samoilovs/Aleksandrs Solovejs, kuri pusfinālā atzīstami cīnījās ar Šmēdiņu un Samoilovu, uzvarot pirmo setu, bet zaudējot cīņu ar 1-2 (21:19, 15:21, 10:15), tikās ar Igaunijas duetu Dmitrijs Korotkovs/Timo Lehmuss, kuri līdz bronzas mačam tika, pārvarot divas kvalifikācijas kārtas. Latvijas duets uzvarēja ar 2-1 (18:21, 21:19, 15:9).

“Pirmo setu aizvadījām ļoti slikti, nevienam māņu sitienam pakaļ neskrējām,” LTV7 kanālam pēc mača teica M. Samoilovs. “Saņēmāmies, sākām spēlēt labāk aizsardzībā un arī blokā epizodes padevās. Varbūt izdevās viņus salauzt ar skatītāju atbalsta palīdzību.”

“Pusfinālā patērējām daudz spēka, pēc pusotras stundas jau spēle par 3. vietu – bija grūti, bet skatītāji deva spēku,” piebilda Solovejs.

Trešajam Latvijas čempionāta posmam bija pieteikušies 39, taču laukumā devās 36 dueti, jo 12 vietas bija pamatturnīrā, bet 24 – kvalifikācijas sacensībās.

Šosezon Latvijas čempionātā “ERGO Open 2020” pludmales volejbolisti sacenšas četros posmos un finālā. Fināla posmā 16. augustā Cēsīs, izpaliekot spēlētājiem no citām valstīm, tiks kronēti 2020. gada Latvijas čempioni pludmales volejbolā.

Nākamais posms gan vīriešu, gan sieviešu sacensībās no 7. līdz 9. augustam notiks Daugavpilī, kur pludmales volejbola vēstnese būs Anastasija Kravčenoka.

Jau astoto gadu par aizraujošu čempionāta norisi palīdz gādāt Latvijas pludmales volejbola čempionāta ģenerālsponsors – apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Čempionātu atbalsta Ventspils, Jūrmalas, Saulkrastu, Daugavpils un Cēsu pilsētas domes.

Ieeja uz visām “ERGO Open 2020” spēlēm ir BEZ MAKSAS, tāpēc līdzjutēji ir aicināti klātienē izbaudīt augstas klases pludmales volejbola spraigās spēles, piedalīties konkursos, kā arī baudīt labu mūziku un karsējmeiteņu uzstāšanos. Atgādinām, ka ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus skatītāju vietu skaits klātienē ir ierobežots, un ierasti pilnas skatītāju tribīnes šogad nedrīkst būt. Visas svētdienas spēles tiešraidē ir pieejamas TV kanālos – LTV7 un Sportacentrs.com TV.

“ERGO Open Saulkrastu kokteiļa” posma vīriešu pamatturnīra rezultāti ŠEIT:

Vairāk informācijas par “ERGO Open” turnīriem ŠEIT:

1. posms                             3.-5. jūlijs             Ventspils              sievietes/vīrieši
2. posms                      17.-19. jūlijs        Jūrmala                sievietes/vīrieši
3. posms                     23.-25. jūlijs        Saulkrasti             vīrieši
4. posms                     7.-9. augusts       Daugavpils          sievietes/vīrieši
Fināls                           14.-16. augusts  Cēsis                     sievietes/vīrieši